Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Koncert „Et expecto – Czas oczekiwania”

14 grudnia o godz. 17:00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana, ul. Obrońców Krzyża 1) w Krakowie zapraszamy na muzyczne misterium opisujące drogę przyjścia na świat naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, ujęte w wysublimowanej harmonii i polifonii utworów a cappella.

Wraz z OCTAVA ensemble zapraszamy do pochylenia się w ten wyjątkowy czas, nad największą tajemnicą cudu Bożego Narodzenia. W koncercie „Et expecto – Czas oczekiwania” wystąpi zespół wokalny OCTAVA Ensemble z gościnnym udziałem aktora Artura Dziurmana.

Gdy dni stają się krótsze, a noce dłuższe, na granicy jesieni i zimy w półmroku, w ciszy oczekujemy…
By w sposób najgłębszy móc odczuć słowa radosnego wołania: GAUDETE CHRISTUS EST NATUS. 

Organizatorzy koncertu:
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie
Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie
Współorganizator:
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie
Patronat honorowy:
Andrzej Buczkowski – Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVI Bieńczyce

OCTAVA ensemble – oktet wokalny, uznany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia szybko ustalił swoją wiodącą pozycję wśród polskich zespołów kameralnych. Wielokrotny zwycięzca licznych festiwali i konkursów wokalnych; wśród zdobytych przez zespół nagród nie zabrakło najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39’ edycji „Legnica Cantat”. Szerokie zainteresowania artystyczne OCTAVA ensemble, pozwalają zespołowi sięgać po każdego rodzaju muzykę, od twórczości renesansowej po awangardowe koprodukcje z udziałem Krzysztofa Pendereckiego i Aphex Twin (Europejski Kongres Kultury, Wrocław 2011) albo Portishead i Goldfrapp (inauguracja nowej odsłony Trance na festiwalu Misteria Paschalia). Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi jednak muzyka XVI i XVII wieku. Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera.

Artur Dziurman jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Pracował jako aktor w Teatrze Bagatela i Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w melodramacie “Rajski ptak” Marka Nowickiego. Aktor zagrał w wielu polskich serialach m.in: “Klan”, “Na dobre i na złe”, “M jak miłość”, “Miasteczko”, “Zostać miss”, “Kasia i Tomek”, “Psie serce”, “Czas honoru”, “Hotel 52”, “Komisarz Alex”, “Na krawędzi”. Artur Dziurman ma również bogaty dorobek filmowy m.in.: “Śmierć jak kromka chleba”, “Reich”, “Dublerzy”, “Rezerwat”. Czytał również powieści w radiu RMF FM. W 2014 brał udział w drugiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Prezes Zarządu Fundacji ITAN Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego w Krakowie.

Wstęp na koncert jest wolny.

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!