Koncert dla Wojtka Bellona – Nowohuckie Centrum Kultury, relacja

Koncert dla Wojtka Bellona dnia 8.05 2016 w Nowohuckim Centrum Kultury to przepiękny dar od przyjaciół i wielbicieli dla nieżyjącego lidera zespołu Wolna Grupa Bukowina, a przyjaciele to nie byle kto, tylko Elżbieta Adamiak, Anna Treter, Tomek Wachnowski, Jan Hnatowicz, czy Adam Ziemianin. Artyści wykonywali utwory Wojtka Belona oraz własne najbardziej znane szerokiej publiczności. Oj było co posłuchać i łezka się zakręciła niejednemu słuchaczowi w oku przy poetyckich piosenkach Wojtka.

Rzeczywiście tak jak księżyc ludzie znają mnie tylko z jednej jesiennej strony refren piosenki w wykonaniu Elżbiety Adamiak był bardzo gorąco oklaskiwany przez słuchaczy. “Bukowinę” którą wykonał Tomek Wachnowski śpiewała cała widownia. Anna Treter przypomniała piosenki z początkowych lat Zespołu Pod Budą. Nie można nie wspomnieć o przepięknym akompaniamencie gitarowym Piotra Domagały.
Oprócz wymienionych wcześniej artystów w programie udział wzięli: Oleg Dyjak,Piotr Górka, Piotr Goljat, Sebastian Ruciński i Tomasz Hernik.

Poetyckiego czaru zadał prowadzący koncert Adam Ziemianin, a ja o tym wszystkim piszę zgodnie z maksymą Pana Adama “robię wszystko żeby robić to co chcę“.

800px-JKRUK_20080531_WOLNA_GRUA_BUKOWINA_W_BZ_DSC01200

Dla pewnej (myślę, ze jednak niezbyt dużej) grupy odbiorców, Wolna Grupa Bukowina i Wojtek Bellon byli wykonawcami kultowymi. To pewien, bardzo specyficzny rodzaj muzyki – mający równie specyficznych odbiorców – do których i ja należę. To symbol pewnych czasów, które powoli odchodzą w zapomnienie … a dla tej właśnie grupy, są cudownymi wspomnieniami.

Andrzej Wodziński – redaktor naczelny

[ct_spacer height=”15″]

źródło informacji:
Zdjęcia wykorzystane w publikacji pochodzą z Wikmedia Commons | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Krakowianka Jedna
Miłośniczka sztuk wszelkich, ze wskazaniem tańca. Melomanka i "książkomanka".