wydarzenia Kraków 15 marca 2018

Koncert dla Wojtka Bellona – 6 maja, NCK

Wojtek Bellon – zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę. Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 r. na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 r.

Bardzo zróżnicowana tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć poruszający motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. „Między nami”, „Kołysanki dla Joanny” to z kolei przykłady bardzo osobistych tekstów o miłości.

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą:

Lidia Jazgar i Ryszard Ryszard Brączek z Zespołem Galicja
Adam Ziemianin
Tomek Wachnowski
Ryszard Pomorski
Ryszard Styła Spectrum Session
Marcin Skrzypczak
Wołosatki – harcerski zespół wokalno-instrumentalny

Prowadzenie: Janusz Deblessem
 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje