Kayah & Bregović – FEST FESTIVAL w Chorzowie w Parku Śląskim

Tak. To był koncert na który się czeka. I za którym się tęskni. Bo przecież to nie pierwszy ich wspólny koncert. Ani nowa płyta.

Ale jakże to kompletnie ponadczasowy zestaw – Kayah & Bregović, którzy wystąpili 13 sierpnia 2021 roku..

A skoro tak się dzieje to oznacza, że całkiem śmiało można „ich” nazwać klasyką. Dlaczego? Bo doprowadzili do szaleństwa publiczność. Publiczność w KAŻDYM wieku. Zarówno tą starszą od Bregovića jak i tą młodszą od ich wspólnej płyty. Szaleństwo pod sceną odbywało się zarówno po stronie polskich fanów rozumiejących słowa jak i zagranicznych których sama muzyka napędzała jak paliwo rakietowe. Dawno już nie widziałem takiego szaleństwa na koncercie. Nigdy bym nie przypuszczał, że publiczność można zatrzymać dopiero zejściem artysty ze sceny. Bo Kayah & Bregović to w milionie procent – ARTYŚCI.

Foto © Tomasz Czernek

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Tomasz Czernek

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. ...dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba ...że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo mówi, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje... dostać życie!

Skip to content