Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Karpaty Magiczne / Magic Carpatians – koncert w ramach wydarzenia “Dzika Puszcza Karpacka”

Karpaty Magiczne / Magic Carpatians, koncert w ramach wydarzenia “Dzika Puszcza Karpacka” 29 lipca 2018 roku w Krakowie. Karpaty Magiczne wspierają wszelkie wydarzenia na rzecz Puszczy Karpackiej … tak samo jak piszący te słowa.

Zanim napiszę o koncercie, kilka słów o samym wydarzeniu. Było bardzo interesujące i niezmiernie ważne. Udział w nim wzięli Adam Wajrak i dr. Nuria Selva. Niezmiernie ważne, ponieważ w ostatnim czasie następuje lawinowa degradacja gór i lasów. W moim odczuciu wynika ze zmian cywilizacyjnych … i to nie tylko w Polsce. U nas dochodzi jeszcze surrealistyczny sposób rządzenia …

Trudno mi pisać o koncertach Karpat Magicznych, ponieważ od wielu lat jestem fanem tej formacji. Moja ostatnia relacja z ich koncertu polegała na pisaniu, że takiej muzyki nie da się opisać [Karpaty Magiczne – relacja, lipiec 2014]. Po 4 latach … w zasadzie mogę tylko potwierdzić moje wcześniejsze odczucia.

Muzyka Karpat Magicznych jest wyjątkowa. Może powinienem zacząć od tego, że Magiczne Karpaty to nie tylko muzyka, to również “pozamuzyczna” działalność twórców formacji – Anny Nacher i Marka Styczyńskiego. Więcej na stronie internetowej magiccarpathians.com.

A muzyka? Zmienia się i przeobraża, rozwija w różnych kierunkach. Zawsze uruchamia emocje i wyobraźnię słuchaczy, zmusza do myślenia. Jak już wcześniej napisałem, tej muzyki opisywać nie sposób – zapraszam więc do jej słuchania.

A jest czego, ich 15 letnia działalność udokumentowana została na 12 płytach wydanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii (a także – poprzednie projekty – w Niemczech i Szwajcarii), dwóch płytach nagranych przez Annę Nacher i Marka Styczyńskiego w ramach projektu z pogranicza ekologii dźwięku, z wykorzystaniem głosów fok, delfinów, orek i morświnów Morza Północnego i Bałtyckiego (we współpracy ze Stacją Morską w Helu oraz międzynarodową ogranizacją ASCOBANS/UNEP z siedzibą w Bonn) oraz serii płyt wydawanych w ramach autorskiej serii World Flag Records, dokumentującej zainteresowanie nagraniami terenowymi, kolażami dźwiękowymi oraz real-time music.

Tym razem Karpaty Magiczne zagrały program z ostatnich płyt (Throbbing Plants i Khemia) w składzie Anna Nacher, Marek Styczyński i Andrzej Widota.

Krótka dokumentacja fotograficzna koncertu:

foto © Andrzej Wodziński – Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content Click to listen highlighted text!