Jubileuszowy wieczór Antoniego Krupy w Radiu Kraków

“Wieczór bluesa i rockowych ballad” – jubileuszowy wieczór Antoniego Krupy w Radiu Kraków. 1 października o godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej

To bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych dziś prawdziwych osobowości radiowych. Dokładnie 1 października jubileusz 40-lecia pracy w Radiu Kraków świętować będzie Antoni Krupa. Niezmiennie od 40 lat swoją ogromną wiedzą i miłością do muzyki na antenie Radia Kraków dzieli się z kolejnymi pokoleniami słuchaczy. Również ten wyjątkowy jubileuszowy wieczór spędzi tak, jak kocha najbardziej: przed mikrofonem, z gitarą i harmonijką, w towarzystwie przyjaciół i słuchaczy…

Zapraszamy 1 października o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej na kameralny jubileuszowy „Wieczór bluesa i rockowych ballad” – solowy, nastrojowy recital Antoniego Krupy (śpiew, gitara, harmonijka ustna). W programie kompozycje Antka Krupy i Jarka Śmietany z płyty „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” oraz covery takich wykonawców jak Bob Dylan, Jimi Hendrix, B. B. King a także zespołów Jethro Tull, Free, Trafic. Na pewno nie zabraknie też anegdot, opowieści, wspomnień, życzeń i jubileuszowego tortu. Gorąco zapraszamy wszystkich fanów helikonowych wieczorów i ciepłego głosu z charakterystycznym „r”, miłośników jazzu i bluesa oraz tych, którzy ten wyjątkowy jesienny wieczór chcą spędzić w gronie przyjaciół i w towarzystwie znakomitej muzyki. Zaproszenia na antenie!

Antek Krupa, dziennikarz Radia Kraków i człowiek – instytucja. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Jako dziennikarz i znawca muzyki brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jako barwny komentator krakowskiej sceny muzycznej napisał pełną anegdot książkę o historii krakowskiego jazzu „Miasto błękitnych nut”. Jako że – jak sam mówi – śpiewać i grać nie potrafi, nagrał autorską płytę, w nagraniu której udział wzięli najlepsi krakowscy muzycy: m.in. Jarek Śmietana (również autor większości kompozycji i aranżacji), Jorgos Skolias, Paweł „Baby” Mąciwoda czy Adma Czerwiński. W 2012 roku płyta „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” ukazała się nakładem Radia Kraków. Swoją pasją do muzyki od 40 lat zaraża słuchaczy Radia Kraków, od lat też wspiera, promuje i pomaga zaistnieć na antenie i w muzycznym świecie młodym uzdolniony zespołom i wykonawcom. Jest skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie (kądzieli się nią m.in. ze studentami Krakowskiej Szkoły Jazzu), a prywatnie – właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych oraz miłośnikiem oryginalnych kapeluszy.

  • „Wieczór bluesa i rockowych ballad”
    Jubileusz 40-lecia pracy w Radiu Kraków Antoniego Krupy
    Poniedziałek, 1 października, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, al. J. Słowackiego 22.
źródło informacji:
Materiały prasowe Radia Kraków | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.