Jezioro Łabędzie – klasyczna klasyka klasyki …

 Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.
Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.

Klasyczna klasyka klasyki … Dziwny tytuł? A może jednak nie? Jezioro Łabędzie to najbardziej rozpoznawany, klasyczny balet w 4 aktach. Powstały w 1877 roku do muzyki Piotra Czajkowskiego, autorami libretta byli Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Premiera odbyła się … oczywiście, w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Jezioro Łabędzie to przepiękna, magiczna muzyka i idealnie do niej dobrane perfekcyjne i precyzyne układy taneczne. Libretto to baśniowa opowieść o walce dobra ze złem, ludzkich namiętnościach, zdradzie i potędze miłości …

Balet grany niezliczoną ilość razy w niezliczonej ilości teatrów. Miszkańcy Krakowa obejrzą Jezioro Łabędzie 18 marca 2014 o godzinie 16.00 i 19.00.

Spektakl w wykonaniu Royal Russian Ballet – zespół powstały w Charkowie w 2007 roku, złożony z artystów rosyjskich i ukraińskich, który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Mikhail Bezzubikov – solista Bolshoi Ballet, który ukończył słynną rosyjską szkołę choreografii w Perm i w uznaniu wielu zasług otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji; Anatoliy Kazatskiy – manager zespołu, tancerz i choreograf, m.in. zwycięzca Międzynarodowego Konkursu „ Serge Lifar 2002”.

 Zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja w wykonaniu sprawiają, że grono wielbicieli Royal Russian Ballet stale rośnie. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Przedstawienie odbędzie się w ramach polskiego tournèe, pełny kalendarz spektakli znajduję się na stronie internetowej Agencji Pro Musica, organizatora trasy koncertowej.

źródło informacji:
strona internetowa Agencji Pro Musica | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Anna Janicka
Miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych] tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu.