news 12 listopada 2019

II edycja PL Music Video Awards – nominacje

Za nami pierwszy etap konkursu PL Music Video Awards. Spośród 507 zgłoszonych teledysków komisja selekcyjna wybrała nominowane prace. W każdej z kategorii: Pop, Folk, Dance, Rock i Ostre Brzmienie, Hip Hop, Muzyka Elektroniczna, Alternatywa, Ważny Przekaz oraz Debiut Reżyserski nominowano po 6 teledysków.

Już 30 listopada podczas uroczystej gali w Fabryce Sztuki w Łodzi poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii, których wybierze Jury. Gala będzie ukoronowaniem 3 dniowego festiwalu, na który złożą się spotkania, projekcje i warsztaty poświęcone sztuce wideoklipów.

W skład Jury wchodzą: Vienio – Piotr Więcławski – muzyk, dziennikarz, i wielka legenda polskiego hip-hopu.  Piotr Matejkowski –  reżyser, zdobywca  GRAND PRIX PL MVA i nagrody za najlepszy teledysk hip-hopowy 2018, Olga  Czyżykiewicz, reżyserska, (laureatka aż dwóch nagród PL MVA w 2018) Łącznikiem z ubiegłorocznym jury będą: Anna Maliszewska, reżyserka teledysków i reklam oraz Jędrzej Słodkowski –  dziennikarz – pisze o muzyce i kulturze na łamach Gazety Wyborczej.  

Organizatorem festiwalu jest: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster.

Partnerzy Główni: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Film Produkcja.

Partnerzy: Szkoła Filmowa w Łodzi, Fabryka Sztuki, Oxymoron, Kino BODO. 

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z “Funduszu Promocji Kultury”

Więcej informacji:


N O M I N A C J E

Kategoria: Alternatywa

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Mary Komasa – Degenerate love M.J. Harper Tomek Naumiuk Judith Landkammer M.J. Harper Ada Kornecka
2 Kroki – Balon Filip Bartczak Olaf Malinowski Krzysztof Fischer Filip Bartczak Silver Frame ScenBud
3 Happysad – Cały Piotr Starzyk Jakub Burakiewicz / Match&Spark Piotr Starzyk Piotr Starzyk Dominika Głuchowska, Jan Szczeniowski / MAKATA Paweł Szeremeta
4 Bovska – Leżałam Marcin Starzecki Marcin Gołąb Miłosz Matuszewski Marcin Starzecki, Marcin Gołąb, Magda Grabowska (Bovska) Sputnik Studio, Bovska
5 Perfect Son – Promises Jarek Tokarski Jakub Stolecki Sandra Ksepka Perfect Son, Jarek Tokarski Bartosz Majkowski / OTO FILM Kasia Kowalczyk
6 Kacperczyk, Jan-Rapowanie – Nie wyjadę Jakub Blank Jakub Blank Jakub Blank Jakub Blank Graffiti Films Brak

Kategoria: Dance

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Taito – Balkandance Tomasz Styka Tomasz Styka Sebastian Augustyn Stykky Media Stykky Media Bartosz Pelc
2 Loverboy – Dobry mąż Bartosz Szaruga Bartosz Szaruga Bartosz Szaruga Bartosz Szaruga i Loverboy Loverboy Loverboy
3 Power Play – Karma Marcin Załęski Marcin Załęski Beniamin Łotysz Marcin Załęski Allinteractive Films Allinteractive Films
4 Malibu – Milenka Przemysław Gomuła Mateusz Pastuszak Łukasz Zawadzki Przemysław Gomuła Afterimage Studio Przemysław Gomuła, Mateusz Pastuszak
5 Łobuzy Urok Igor Ajgor Leśniewski Jakub Obuch Jakub Obuch Igor Ajgor Leśniewski PRODIGY PRODIGY
6 Bayera – Popłyniemy Marcin Załęski Marcin Załęski Beniamin Łotysz Marcin Załęski Allinteractive Films Allinteractive Films

Kategoria: Folk

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Kapela ze Wsi Warszawa feat. Maria Bienias – Plunsy Magdalena Zielińska Mateusz Kanownik Krystian Łupiński Magdalena Zielińska Papaya Films Ewelina Rosłaniec, Kasia Piel
2 Ofelia – Tu Wiktor Ejryszew Maciej Edelman, Dodatkowe zdjęcia: Franek Przybylski i Kacper Gawron Patrycja Piróg Wiktor Ejryszew Iga Krefft, Wiktor Ejryszew, Warner Music Poland
3 Same Suki – Biczysko Piotr Smoleński Piotr Smoleński Piotr Smoleński Piotr Smoleński Same Suki Piotr Smoleński
4 Kwiat Jabłoni – Niemożliwe Katarzyna Sienkiewicz Maciej Motylewski Maciej Motylewski Katarzyna Sienkiewicz Motylarnia Studio Alicja Kokosińska
5 O.S.T.R. & World of Tanks feat. Żywiołak – Polska siła Dawid Szurmiej Filip Jurzyk / SERVIMEDIA brak danych brak danych Slava Makshun, Filip Jurzyk / SERVIMEDIA Artur “Etiop” Bartos and his crew / ETIOP FX
6 Golec Uourkiestra – Górą Ty Jacek Kościuszko Michał Jaskulski Film Image Jacek Kościuszko Film Image Marcin Wilczek

Kategoria: Hip-hop

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Rasmentalism – Escape Room Arek Nowakowski brak danych brak danych Arek Nowakowski Agata Śliwińska Paulina Płachecka
2 SYNY – Naga Champa Sebastian Pańczyk Marek Sanak Wojtek Włodarski Sebastian Pańczyk Anna Pietkun DOBRO Marcin Płaszczyk
3 Pezet – Obray Pollocka Filip Bartczak Kamil Płocki Tomasz Bochniak Filip Bartczak Dobro Jana Łączyńska
4 White 2115 feat. ЛУНA – Intruz Alan Willmann Piotr Uznański Maciek Kozłowski Alan Willmann high& Ola Bydłowska, Tymon Nogalski
5 Pokahontaz ft. YoT – Letnie dzeci Aleksander Kozłowski Aleksander Kozłowski Aleksander Kozłowski Aleksander Kozłowski MaxFloRec Aleksander Kozłowski
6 Sokół – Chcemy być wyżej Szymon Pawlik Mikołaj Syguda Mateusz Rybka, Tomek Bochniak Szymon Pawlik Papaya Films najs.studio

Kategoria: Muzyka elektroniczna

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Jan Serce – Nie będę tańczył Michał Kisielewski / Dreamers Talents brak danych brak danych brak danych Tadeusz Matula / Ilmatic brak danych
2 Bass Astral x Igo – It’s Dark Paweł Fabjański Michał Dąbal Kuba Tomaszewicz Paweł Fabjański ShootMe Visual Artists Ładne Rzeczy
3 Michał Sobierajski / Suwal – Satelity Monika Kmita Paula Potocka brak danych Monika Kmita Ola Pudło brak danych
4 Gverilla / Enzu – Ostatni raz Jakub Blank Patryk Kin Kasia Orzechowska Jakub Blank Papaya Films Gosia Moritz
5 PLASTIC – U Gonna Love It Dawid Krępski Dawid Krępski Dawid Krępski Dawid Krępski Dawid Krępski Dawid Krępski
6 delay_ok – Woda Karolina Janicka, Daniel Borejko Karolina Janicka, Daniel Borejko Daniel Borejko Karolina Janicka, Daniel Borejko Daniel Borejko Karolina Janicka

Kategoria: Pop

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Zuza Jabłońska – Spacer po linie Dawid Ziemba Dawid Ziemba MIND PRODUCTIONS Dawid Ziemba Artur Strączek, Marta Tarnowska, Jola Mochalska Marta Tarnowska
2 Bartek Królik – Raj Magdalena Zielińska Mateusz Kanownik . Magdalena Zielińska Papaya Films Janek Zagdański
3 Daria Zawiałow feat. schafter, Ralph Kaminski – Czy Ty słyszysz Grajper Wojtek Zieliński Kuba Tomaszewicz Grajper OTOFILM Anna Szczęsny
4 Dawid Kwiatkowski – Mordo H D S C V M H D S C V M H D S C V M DAWID KWIATKOWSKI H D S C V M H D S C V M
5 Dawid Podsiadło – Trofea Daniel Jaroszek Wojtek Zieliński Konrad Styczeń Maciek Woć, Dawid Podsiadło, Jacek Markiewicz Papaya Films Anna Szczęsny
6 Smolasty – Raj Mateusz Witkowski Arek Żyłka Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski Feelmovie Piotr Miklaszewski, Tomasz Szatański, Paulina Jabłońska Mateusz Witkowski

Kategoria: Rock i ostre brzmienie

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Stach Bukowski – Lew Dorota Miko Tomasz Miko Tomasz Miko Dorota Miko FONOBO Label & Follow the Rabbit Martyna Wydmańska
2 Czarna Polana: Albo Inaczej feat Muniek Staszczyk – Co to za miejsce Tomek Suwalski Józefina Gocman Monika Wadecka Tomek Bagiński DOBRO Kuba Zwolak, Marta Zając, Mateusz Gryzło
3 Żurkowski – Ciemność Szymon Kuriata Szymon Kuriata Patrycja Piróg Szymon Kuriata Szymon Kuriata/Filip Wijas Justyna Jagielska
4 Agnieszka Chylińska – Schiza Adam Gawenda Kacper Sędzielewski Adam Gawenda Agnieszka Chylińska, Adam Gawenda, Mateusz Dziwis Dziwis Mateusz Paleczna Magdalena
5 Afromental – Wściekłe psy Aleksander Wilk Jakub Jakielaszek Aleksander Wilk Aleksander Wilk Aleksander Wilk Dawid Schindler
6 Pale Path – Enemy Aleksander Kropidłowski Tomasz Ziółkowski Aleksander Kropidłowski Aleksander Kropidłowski Joanna Cisowska, Aga Bomba Michalina Lewandowska, Maja Królikowska

Kategoria: Extra

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Psio Krew – Homo Sapie Michał Liszcz Kuba Woźniak Michał Liszcz Natalia Wesołowska / Psio Crew Motion Pikczer Harnasie z Łyngów i Pietrasianie z Nieledwii
2 Vixen – Kawałek serca Błażej Jankowiak / 9LITER FILMY Błażej Jankowiak / 9LITER FILMY Błażej Jankowiak / 9LITER FILMY Błażej Jankowiak / 9LITER FILMY MaxFloRec Szymon Tomalik, Irek Jankowiak, Natalia Rozpondek, Błażej Jankowiak
3 Jazz Band Młynarski – Masecki – Czy Pani tańczy rumbę? ROBERT BĘZA RÓŻNI AUTORZY (FOUND FOOTAGE: FINA), ZDJĘCIA DODATKOWE: KUBA KOSSAK ROBERT BĘZA ROBERT BĘZA TOINEN MUSIC
4 Mitch & Mitch – Gathering Mitch Kuba Kossak Kuba Kossak Mitch Zoé Szmidt Marta Skajnowska
5 Hania Rani – Sun Bartek Warzecha Bartek Warzecha Marlena Jabłońska Bartek Warzecha Bartek Warzecha .
6 Danuta Stenka, Michał Sławecki – “ORESTEJA” Agata Zubel Marta Brodacka Karol Łakomiec Marta Brodacka Marta Brodacka Michał Sławecki, Marta Brodacka Łazienki Królewskie w Warszawie

Kategoria: Ważny przekaz

lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Divines – Ponad Lulu Zubczyńska Marcin Szołtysek Lulu Zubczyńska Lulu Zubczyńska Divines Basia Mastalerz
2 Hades – Smog Marta Brodacka Karol Łakomiec Agnieszka Sękowska Marta Brodacka / Karol Łakomiec Black Rabbit Juliusz Dąbrowski, Jan Łubiński Horodyski, Natalia Szyszko (Kreskino Studio)
3 Bass Astral x Igo – Feeling Exactly Grajper Mikołaj Syguda Kuba Tomaszewicz Grajper OTO Film Kuba Ranik Janek Białobłocki Paweł Jończyk Michał Kowalczyk Najs Studio Marta Zając Kuba Zwolak
4 Bisz/Radex – Pokaż mi język Kobas Laksa & Marcel Borowski Mateusz Skalski Krzysztof Fischer Kobas Laksa & Marcel Borowski DOBRO (Agnieszka Gudzak, Adrian Jasion) Małgorzata Iwaniuk
5 Chwilantropia – Nie mówię nie Marek Hajduk Marek Hajduk Marek Hajduk i Padrzej Drygas Ajda Wyglądacz Chwilantropia MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia i Papugarnia Kubuś & Endriu
6 Albo Inaczej 2 – Igo – Mówią mi Patrycja Polkowska Jakub Stolecki / Point of You Piotr Wójcik, Bartłomiej Piasek / Piasek & Wójcik Patrycja Polkowska Agata Wiśniewska, Jan Szczeniowski, Julia Szewczyk / MAKATA brak

Kategoria: Debiut reżyserski

Lp. Wykonawca / Utwór Reżyseria Zdjęcia Montaż Scenariusz Produkcja Scenografia
1 Giss – Seabed Zuza Barc Michał Sierakowski Marcin Sołtysik Michał Sierakowski i Zuza Barc Jakub Goleniewski Zuza Zajt
2 Marcel Borowiec – Love in the Dark Tomasz Chrapusta Igor Połaniewicz Krystian Łupiński Tomasz Chrapusta Montevideo Polska: Ewelina Stryjewska i Klaudia Procajło Katarzyna Klimek
3 Natalia Przybysz – Ciepły wiatr Silvia Pogoda Marcin Morawicki Bart Pogoda Silvia Pogoda Wojciech Chlebek
4 Robert Cichy – Smack Roberto Cura, Marta Kaczmarek Olaf Malinowski Krzysztof Fischer Roberto Cura, Marta Kaczmarek Papaya Films Natalia Mleczak
5 Schafter (ft. Żabson) – Double D’s Low Class Conspiracy (Jakub Bors & Marcel Borowski) Michał Sierakowski Krzysztof Fischer Low Class Conspiracy DOBRO (Dorota ‘Bafi’ Świderska, Konrad Rydlewski, Adrian Jasion) Małgorzata Iwaniuk
6 Margaret – Serce Baila Maciej Nowak, Weronika Rygiel, Robert Sampławski Maciej Nowak, Weronika Rygiel, Robert Sampławski Stanisław Horodecki Weronika Rygiel Maciej Nowak, Weronika Rygiel, Robert Sampławski Małgorzata Jamroży
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje