Gwiazdy Wolności – koncert w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej

15 maja na Placu Szczepańskim w Krakowie odbędzie się prawdziwe święto wolności. W 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej i niemal 30 lat od wyborów z 4 czerwca 1989 roku plejada muzycznych gwiazd, mieszkańcy i goście będą mieli okazję przypomnieć sobie jak ważna w życiu Polski, Polaków i całej Europy jest wolność.

W koncercie zatytułowanym „Gwiazdy Wolności” polskie przeboje z ważnym przesłaniem wykonają m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży czy Gromee. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerem koncertu jest Komisja Europejska.

Muzyka łagodzi obyczaje i zbliża ludzi. Podobnie jest z ideą wolności, która przyświecała twórcom wydarzenia. To właśnie wolność będzie tematem przewodnim koncertu „Gwiazdy Wolności”, którym świętować będziemy dwie ważne rocznice – 15 lat Polski w Unii Europejskiej i 30 lat od pamiętnych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. W koncercie uczcimy również tych, którzy o naszą wolność walczyli i głośno się o nią upominali. Bez haseł i polityki przypomnimy jak ważna jest wolność w naszej codzienności.

W trakcie koncertu osobowości kultury, sportu i mediów podzielą się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat wolności i jej różnych aspektów. Wolnościowe przesłanie będą niosły również piosenki, które prócz własnych przebojów, wykonają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W koncercie wystąpią Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Margo oraz krakowscy artyści: Gromee, Janusz Radek i Chłopcy z Placu Broni.

Ze sceny popłyną m.in. tak ważne dla Polaków utwory jak m.in.: „Wolność” Marka Grechuty, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., „Arahja” Kultu czy „Mówię Ci że…” Tiltu. W finale koncertu Chłopcy z Placu Broni z wszystkimi artystami wykonają wspólnie przebój „Kocham wolność” autorstwa Bogdana Łyszkiewicza. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika i Bartka Kapłońskiego.

15 maja, Plac Szczepański, Kraków
start koncertu : 20:30
wstęp wolny!

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.