UWAGA

Strona zawiera wysokiej jakości zdjęcia. Prosimy o oglądnięcie ich na ekranie KOMPUTERA. Przeglądanie na SMARTFONIE, nie oddaje ich wartości.

Grajdół Festiwal 2022 … w lesie i wysoko!

Zaangażowany społecznie kameralny festiwal w górach przy granicy polsko-słowackiej. Trzy dni (23-26.06), na czas których polana i stare górskie gospodarstwo zmienia się w plenerową galerię sztuki i strefę relaksu. W ciągu dnia siedząc wśród drzew z czołowymi polskimi naukowcami, dziennikarzami i aktywistami rozmawiamy o tym, co ważne, a wieczorami pod sceną zbudowaną z wiaty na siano bawimy się przy zróżnicowanej muzyce alternatywnej, w której pobrzmiewają folkowe echa.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji miała być postpandemiczna odbudowa. Wszystko zmieniło się 24 lutego. Jak wielu innych mieszkańców Polski, zaangażowaliśmy się w Ukraińską Sprawę na każdym poziomie – nasze domy goszczą ukraińskie rodziny, prowadzimy zbiórki, organizujemy konwoje z pomocą dla Ukrainy, tłumaczymy, organizujemy lekcje, wspieramy inne organizacje. Zmienia się także tegoroczny Grajdół.

20% przychodu ze sprzedaży każdego biletu (także cegiełek) przekazane zostanie przez organizatorów partnerom z Fundacji Nasz Wybór i Ukraiński Dom w Warszawie. W programie zarezerwowano dodatkową przestrzeń dla artystów-uchodźców, a do działań włączono ukraińską młodzież.

Grajdół Festiwal 2022, 23-26 czerwca – Chata Magóry, :

  • 10 koncertów na scenie głównej (m.in. Hańba, Potock, Troye Zillia, Chrust, Box Anima) 4-6 koncertów na drugiej scenie eksperymentalnej
  • galeria fotografii wykonanych przez przemyskich wolontariuszy, których zdjęcia z granicy wykorzystują największe światowe media
  • instalacje plenerowe (min. wycinanek autorstwa wybitnych ukraińskich rzemieślników)
  • teatr plenerowy
  • spotkania literackie/panele dyskusyjne z udziałem czołowych dziennikarzy, naukowców i działaczy społecznych
  • codzienne aktywności ruchowe (joga, wycieczki górskie)
  • lokalne stoiska koła gospodyń wiejskich

Muzyczny Kraków wspiera i popiera Grajdół Festiwal – na który wybiera się redaktor naczelny. Będzie relacja, fotorelacja – może jakiś krótki filmik. Będzie również audycja w radiu TRIFOPARK.

Więcej informacji:


Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Artykuły: 537
Skip to content