Głową czuj, sercem myśl, Karolina Szczurowska “Przebudzenie”

Utwór „Przebudzenie” pochodzi z debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej. Piosenka odbiega nieco stylem od tego co do tej pory prezentowała wokalistka. To refleksyjna, emocjonalna i dojrzała ballada inspirowana wydarzeniami ostatniego półrocza…

“Piosenka powstała wiosną 2020, podczas pierwszej fali pandemii. Nie opublikowałam jej wtedy, bo chyba jak każdy z nas, chciałam szybko wrócić do normalności i chciałam zatrzeć ślady po izolacji i braku normalnego życia… Nikt z nas chyba wtedy nie przypuszczał, że ten trudny czas znowu powróci. Stwierdziłam więc, że to znak, aby do niej wrócić, bo być może piosenka przyniesie komuś nadzieję, która jest nam teraz tak bardzo potrzebna. Pragniemy żyć w zdrowiu i szczęściu, ale blokuje nas strach przed utratą tego. Musimy szukać w sobie siły do walki o każdy dzień, bo zły czas na pewno minie. Zwracajmy się do ludzi, przyjaciół, oni dają nam siłę. Mam nadzieję, że piosenka będzie ponadczasowa i wzbudzi w moich odbiorcach dużo pozytywnych odczuć. To utwór, jak to się kiedyś ładnie mówiło – ku pokrzepieniu serc.”

Autorem muzyki i producentem utworu jest Grzegorz Stasiuk. Słowa napisała Aleksandra Dzierżawska. Animowany teledysk przygotował Kamil Krotofil.

Karo Szczurowska to 18-letnia wokalistka, która zachwyciła swoim talentem widzów pierwszej edycji The Voice Kids. Była cześcią drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Po programie ukazały się jej dwa single: „Uwierz mi” i „Ponad wszystko”. W licu tego roku lipca premierę miał klip do utworu „Czekam na znak, który sama napisała i skomponowała. W sierpniu do stacji radiowych trafił utwór „Poranna” – duet z Antkiem Smykliewiczem. Karo Szczurowska gra na skrzypcach i fortepianie. Uczy się w Krakowie w liceum ogólnokształcącym i marzy o tym, aby zostać lekarzem. Ale jednocześnie chce dalej rozwijać się jako wokalistka i kompozytorka. Jej debiutancki album w stylu pop i funk ukaże się jesienią tego roku.

// źródło informacji: materiały prasowe

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content