Głos, muzyka, teatr – warsztat muzyczny z Dominikiem Strycharskim

14 maja o godz. 13.00 w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii w Krakowie, odbędą się warsztaty muzyczne z Dominikiem Strycharskim, muzykiem, flecistą prostym, kompozytorem muzyki teatralnej, laureatem ubiegłorocznego “Paszportu” Polityki w dziedzinie Teatr. Współpracował przy ponad 90 różnych spektaklach teatralnych. Jego muzykę można obecnie usłyszeć w Krakowie m.in. podczas spektaklu “Hamlet” w Teatrze Słowackiego i “Śnieg” w Teatrze Łaźnia Nowa. Oba spektakle wyreżyserował Bartosz Szydłowski.

“Podczas warsztatów zajmiemy się różnymi metodami robienia muzyki – począwszy od muzyki na żywo, a skończywszy na nagraniach i elektronice. Będziemy również pracować z głosem – kompozytor bardzo często współpracuje z aktorem na polu dźwiękowym, dlatego warto zdobyć podstawowe umiejętności pracy wokalnej oraz zrozumieć, czym jest tekst, dramaturgia i narracja” – mówi Dominik Strycharski, dodając że postara się w uczestnikach warsztatów uruchomić kreatywność i nowe słyszenie muzyki.

Owocem warsztatów będzie stworzenie wspólnego utworu muzycznego, z wykorzystaniem fragmentów wokalu zarejestrowanego podczas warsztatów.

Kompozycja, która powstała podczas poprzedniej edycji warsztatów w Domu Utopii:

Wydarzenie odbędzie się w ramach Uniwersytetu Patrzenia Teatrem, projektu adresowanego zarówno do profesjonalistów, jak i do miłośników teatru. Najbliższe spotkania, warsztaty i dyskusje odbędą się już w najbliższy weekend tj. 13-15 maja. W programie m.in. warsztaty dramaturgiczne z Mateuszem Pakułą, warsztaty reżyserskie z Leną Frankiewicz, warsztat recenzenta z Jackiem Wakarem, a także spotkanie z Dorotą Kolak i Dorotą Roqueplo. Pierwsza jest znakomitą aktorką teatralną i filmową. Druga wybitną kostiumografką, która projektowała kostiumy do takich filmów jak “Miasto 44”, “Sala samobójców” i “Boże ciało” Jana Komasy, “Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego, “Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze, “Hiszpanka” Łukasza Barczyka i “Magnezja” Macieja Bochniaka.

Więcej informacji i bilety:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content