Ghostman – koncert i rozmowa w telewizji Dworek TV

Nieprzeciętny wokalista i saksofonista, który swojego głosu używa jak instrumentu. Ghostman, a więc „człowiek duch”, opowiada o swoim życiu i muzyce Renacie Głowackiej w programie „Świat na głowie”. Zaraz po niej odbędzie się koncert. Premiera 15 stycznia 2021 r. o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV, nowej telewizji internetowej „Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki”.

GHOSTMAN
„Człowiek duch” – jest postacią pełną tajemnicy. Podobnie jest z jego głosem i muzyką, którą sam jeden potrafi wyczarować na scenie. Nie planuje, oddaje się duchowi improwizacji i swego rodzaju natchnienia. Korzystając ze swojego głosu i posługując się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata oraz wspomagając się różnego rodzaju urządzeniami służącymi m.in. do nagrywania i zapętlania głosu zabiera słuchacza w niezwykłą podróż po brzmieniach.

Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna, rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.

DWOREK TV
Włącz kulturę! W internetowej Dworek TV jest ona na wyciągnięcie ręki – można czerpać z niej garściami. Koncerty cenionych artystów wywiady z ludźmi ze świata muzyki, sztuki, literatury, a także z podróżnikami. Ponadto reportaże i materiały multimedialne – to tylko nieliczne przykłady tego, co przygotowywuje w swoim nowym kanale Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Dworek TV chce jak najszerzej prezentować najciekawsze zjawiska kultury. Trudno znaleźć lepsze miejsce niż internet, zwłaszcza w czasach, gdy rzeczywistość wymusiła ograniczone możliwości korzystania z kultury„na żywo”. Obecnie na kanale Dworek TV można zobaczyć materiały m.in. z Mikołajem Trzaską, Joahimem Menclem, Pawłem Kaczmarczykiem, Kasią Pietrzko, Rasm Almashan, Mariuszem Patyrą czy Yshaiem Aftermanem.

Chcemy byście mogli poznawać kulturę, najciekawsze jej zjawiska, ale też ludzi, którzy ją tworzą. Za muzyką, którą będziemy serwować kryje się opowieść o niesamowitych pasjach, o kulturach świata, o kulisach sławy. I choć muzyka będzie w Dworek TV odgrywać znaczącą rolę, nie zapomnimy o szeroko pojętej kulturze, w tym sztuce. Będziemy prezentować m.in wystawy, a skupimy się na instalacjach typu site-specific w ruinach XVI-wiecznej Galerii Baszta. Co jakiś czas będziemy Was zabierać w podziemia tego niesamowitego miejsca!”

Dworek TV tworzy ekipa Dworku Białoprądnickiego, dla której kultura to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Od lat ludzie ci zajmują się animacją kultury, współpracują z artystami tworząc niezapomniane koncerty, festiwale, międzynarodowe projekty, rozmaite eventy i wystawy. Swoje bogate doświadczenia przenoszą teraz do internetu, by dzielić się z Wami kulturą w bezpieczny i dostępny dla każdego sposób.

Więcej informacji:

Tekst trochę “kryptoreklamowy”, bo większość materiału to informacja o telewizji internetowej w Krakowie DWOREK.TV Ale “Jeśli kogoś lub coś promujemy, to dlatego że w naszej subiektywnej ocenie na to zasługuje“. Taka jest nasza misja, powyższy tekst nie jest płatnym “artykułem sponsorowanym”, lecz naszym wkładem w promocję zaprzyjaźnionej instytucji. W naszej subiektywnej ocenie, telewizja internetowa DWOREK.TV na to zasługuje! Andrzej Wodziński redaktor naczelny.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content