FRYDERYK 2019 “rośnie” o kolejne gwiazdy!

Międzypokoleniowe spotkanie gwiazd podczas wspólnego koncertu Męskie Granie Orkiestra na FRYDERYK Festiwal! Szczegóły tego specjalnego projektu pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że będzie poświęcony klasyce polskiej piosenki z lat 80. Kierownictwo muzyczne Orkiestry obejmie Tomasz Organek, a na scenie wesprą go: Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska. Dzień wcześniej podczas uroczystej gali przyznania nagród zagrają także: Agnieszka Chylińska, zespół Ørganek, Reni Jusis i Skaldowie. Trzydniowa impreza połączona z rozdaniem nagród muzycznych już 9-10 i 12 marca w Katowicach. Bilety w sprzedaży!


Do programu Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu dołączają: Agnieszka Chylińska | Ørganek | Reni Jusis | Skaldowie

FRYDERYK. Festiwal wzmacnia: Męskie Granie Orkiestra w składzie: Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska


Po 25-latach istnienia nagrody FRYDERYK, przyszedł czas na odświeżenie formuły. W tym roku gala wręczenie statuetek odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach i także po raz pierwszy z udziałem fanów. Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu zaplanowana jest na sobotę 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Gala Muzyki Poważnej odbędzie się 12 marca w zjawiskowej siedzibie NOSPR. To nie koniec atrakcji. W niedzielę 10 marca wydarzenie dopełni jednodniowy festiwal muzyczny! W przestrzeni MCK wystąpią najlepsi polscy artyści.

Ważnym wydarzeniem będzie z pewnością występ Męskie Granie Orkiestra. Projekt co roku gromadzi znakomitych polskich artystów, reprezentujących często odmienne brzmienia i stylistyki. Gwiazdy występują w zaskakujących konfiguracjach i w równie nieoczekiwanym repertuarze. Męskie Granie gromadzi wielotysięczną publiczność na koncertach w całej Polsce już od 2010 roku. Nie inaczej będzie tym razem. Pod szyldem Męskie Granie zaśpiewają wspólnie Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska. Ich wspólnyprojekt został specjalnie przygotowany dla FRYDERYK.Festiwal, a jego dyrektorem muzycznym będzie Tomasz Organek. Podczas festiwalowego wieczoru w niedzielę 10 marca muzycy zaprezentują owiany tajemnicą program, którego autorem również będzie Ørganek. Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w ostatnich latach. Z kolei FRYDERYK to najważniejsza w kraju nagroda muzyczna. Z tego połączenia wyniknie nowa jakość. Szczegóły poznają Państwo 10 marca, ale już teraz mogę ujawnić, że nie zabraknie klasyki polskiej piosenki z lat 80. w nowych, zaskakujących aranżacjach i wersjach – zapowiada Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, organizatora konkursu FRYDERYK.

W niedzielę 10 marca Męskie Granie Orkiestra stworzą tacy artyści, jak doskonale znana polskim fanom Brodka, katowicki raper Miuosh, pełna wrażliwości Mela Koteluk, wokalista zespołu COMA Piotr Rogucki, były wokalista Myslovitz Michał Kowalonek i Małgorzata Ostrowska, która zdobyła popularnośćśpiewając w zespole Lombard. Oprócz wokalistów zagrają też Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Sławek „Kosa” Kosiński (gitara elektryczna) oraz Agim Dżeljilji (elektronika, syntezatory). Muzycznym kierownikiem przedsięwzięcia będzie Tomasz Organek. Wokalista, autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Ørganek to jeden z najciekawszych polskich artystów ostatnich lat. Zdobywca dwóch nagród FRYDERYK, wystąpi na czele macierzystego zespołu także podczas gali wręczenia statuetek 9 marca.

Tego samego wieczoru usłyszymy także tytanów polskiej sceny. Agnieszka Chylińska to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich piosenkarek. Była wokalistka O.N.A. opublikowała w zeszłym roku trzeci solowy album „Pink Punk”, na którym wraca do ostrego grania. W marcu 2019 roku mija dokładnie 25 lat od scenicznego debiutu artystki! Laureatka nagrody FRYDERYK, uświetni tym razem galę wręczenia statuetek.

Aż 6 nagród FRYDERYK zdobyła dotychczas Reni Jusis. W zeszłym roku opublikowała ósmy album w karierze, zatytułowany „Ćma”. Piosenkarka także wystąpi w sobotę 9 marca na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Wystąpią wówczas także Skaldowie. Wiele utworów zespołu przeszło do klasyki polskiej piosenki. „Prześliczna wiolonczelistka”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Nie domykajmy drzwi” to melodie, które zna większość populacji naszego kraju. Weterani polskiego rocka również zagrają na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas gali zespół odbierze Złotego Fryderyka.

Transmisja z gali wręczenia statuetek w kategorii muzyki rozrywkowej 9 marca o godz. 21:00 na antenie TVN.

Partnerem ZPAV przy organizacji tegorocznych Gal FRYDERYK jest Związek Artystów WykonawcówSTOART. Współgospodarzem wydarzenia jest miasto Katowice. Za produkcję wydarzenia odpowiadają agencje: LIVE oraz Festival Group.

Bilety oraz pełna lista nominowanych na stronie: www.fryderykfestiwal.pl

Program gali TV oraz rozdania nagród, 09.03.2019 (sobota):

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

KAYAH

NOSOWSKA

DAWID PODSIADŁO

EDYTA GÓRNIAK

KRZYSZTOF ZALEWSKI

KORTEZ

ØRGANEK

RENI JUSIS

SKALDOWIE

LANBERRY

Program FRYDERYK. Festiwal, 10.03.2019 (niedziela):

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA oraz goście: Ørganek (kierownictwo muzyczne),

Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Rogucki, Kowalonek, Ostrowska

DAWID PODSIADŁO

BRODKA

MELA KOTELUK

ŁĄKI ŁAN

THE DUMPLINGS

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.