koncerty Kraków recenzje 9 stycznia 2019

Fotorelacja z koncertu Zakopower – Kolędowo, 6.01.2019 Kino Kijów

Tradycją stało się wspólne kolędowanie z zespołem Zakopower. Co roku w Święto Trzech Króli, zespól serwuję bardzo dużą dawkę przyśpiewek, pastorałek i kolęd w zupełnie nowej aranżacji.

Wieczór kolęd w krakowskim Kinie Kijów z pewnością pozostanie w sercu każdego kto wybrał się na koncert Zakopower – Kolędowo .

Zachwycające jest, że program nie kończył się tylko i wyłącznie na tradycyjnych polskich kolędach i podhalańskich pastorałkach ale zaskakiwał nowymi aranżacjami. Utwory w tradycyjnym góralskim wykonaniu , przyśpiewki, wykonywane na w dudach podhalańskich i oczywiście skrzypcach, które są głównym atrybutem zespołu w perfekcyjny sposób mieszają się z energetycznymi dźwiękami perkusji czy gitary basowej.

Zespół wykonał również nowy utwór “Białanie”, który swoja premierę miał 23 listopada 2018 roku. Tekst napisał Jacek Cygan, muzykę skomponował Mateusz Pospieszalski. Kompozycja zachwyciła wszystkich zgromadzonych i podkreśliła świąteczną atmosferę tego wieczoru.

W swoim imieniu bardzo dziękuje zespołowi Zakopower za bardzo miły wieczór oraz Oragnizatorowi koncertu, Agencji Galicja Production.

Foto © Małgorzata Rzeszutek – Muzyczny Kraków

podobne publikacje