Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Fotorelacja z koncertu ” Światło” Pamięci Artystów polskiej i światowej sceny muzycznej – Piwnica Pod Baranami

5.11.2018 Na scenie Piwnicy Pod Baranami wystąpili młodzi i zdolni artyści ku pamięci największych artystów sceny muzycznej!

Piwnica pod Baranami… Najbardziej kultowe miejsce krakowskiego środowiska. Zaraz po wejściu w oczy rzuca się fakt, że jest to miejsce z duszą, przepełnione bogatą kulturą i dorobkiem muzycznym. To właśnie tutaj swoją karierę rozpoczęli między innymi: Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Ewa Demarczyk czy Zbigniew Preisner. Tego miejsca nie można przedstawiać, to trzeba po prostu przeżywać. Atmosfera jest z pewnością spirytualna – esencja krakowskiej sztuki. Po kilku schodkach idąc w dół można spotkać ducha Piotra Skrzyneckiego i cień Ewy Demarczyk.Takie odczucie towarzyszy na samym wejściu. W poniedziałek 5 listopada 2018, deski Piwnicy Pod Baranami przyjęły następne pokolenie zdolnych artystów. Z pewnością staną się kiedyś częścią historii muzycznej, talenty nietuzinkowe z piękną skalą głosu.

 
WOKALIŚCI:
Agnieszka Ryglicka
Katarzyna Rosołek 
Marcin Kołpa
Marcin Knutelski
Szymon Grzybacz
Arkadiusz Obrzut
Krystian Kubowicz
Karol Berger
Marcin Ogrodnik
 
INSTRUMENTALIŚCI:
Adrian Bryła – piano/kierownictwo muzyczne
Sebastian Lechowicz – gitara
Michał Kołodziej – bas
Dawid Siemek – perkusja
Łukasz Kuklewicz – saksofon
 
PROWADZENIE:
Maciej Witek
 
REŻYSERIA :
Arkadiusz Obrzut 

Podziękowania dla Arkadiusza Obrzuta za zaproszenie.

Foto © Małgorzata Rzeszutek – Muzyczny Kraków

Default image
Małgorzata Rzeszutek
Fotoreporter i dziennikarz. Dusza Artysty. Fotografia jest niewątpliwie częścią jej życia. Stała się pasją, sposobem patrzenia na świat i na ludzi. Na co dzień prowadzi autorskiego bloga. Zdjęcia traktuje jak tworzenie małych dzieł sztuki. Fotografia koncertowa jest dla niej szczególnie ważna. Na zdjęciach nie pokazuję zwykłego codziennego życia a emocje, interakcję artysty i odbiorcy. Fotografia podobnie jak muzyka to nie tylko zbiór nut a część rzeczywistości.
Skip to content Click to listen highlighted text!