Film A-HA – pokaz specjalny w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalne filmowo-muzyczne wydarzenie w klimacie lat 80. W piątek, 17 września, w krakowskim kinie odbędzie się pokaz specjalny dokumentu A-ha, prezentującego barwną historię kultowego zespołu. Po seansie, w klubie Betel (Plac Szczepański 3) będzie można usłyszeć ponadczasowe hity z epoki, a w menu znajdą się drinki typowe dla tamtych czasów. 

A-ha to synth-popowe trio, które stworzyło jeden z najpopularniejszych utworów w historii muzyki rozrywkowej. Piosenka Take On Me porywa do tańca od 35 lat, a animowany teledysk autorstwa Steve’a Barrona zna niemal każdy (6 nagród MTV Video Awards!). Trzech przyjaciół z Norwegii spełniło swoje marzenie – zostali gwiazdami popu. Ale czy tak wyobrażali sobie swoją karierę? Po krótkiej przerwie i pożegnalnych koncertach wrócili na scenę – razem, a jednak osobno…

Twórcy prezentowanego premierowo na Tribeca Film Festival dokumentu A-ha podążali za muzykami cztery lata, próbując m.in. dociec, co stało się z więzami, jakie niegdyś łączyły Påla Waaktaar-Savoy (gitara), Magne Furuholmena (instrumenty klawiszowe) i Mortena Harketa (wokal). Towarzyszyli im podczas trasy koncertowej, przeprowadzili rozmowy z członkami zespołu, przyjaciółmi i ekipą, które zostały uzupełnione materiałami archiwalnymi – wywiadami i nagraniami zza kulis. A-ha to opowieść o wielkich ambicjach, niezwykłej determinacji i przyjaźni, rozgrywająca się przy charakterystycznych dźwiękach syntezatorów.

Po pokazie wieczór będzie można kontynuowaćw klubie Betel (Plac Szczepański 3), gdzie rozbrzmiewać będą piosenki z lat 80, w tym niezapomniane przeboje grupy A-ha


O FILMIE:

BILETY:

24 zł (normalny)

17 zł (ulgowy)

16 zł (klubowy)


A-HA | A-HA: THE MOVIE

reż. Thomas Robsahm, Aslaug Holm, Norwegia/Niemcy 2021, 108’

Prawie 35 lat po imponującym debiucie, po wieloletniej przerwie, kultowe trio A-HA wróciło do studia i występów na żywo. Choć członkowie zespołu dają razem koncerty na całym świecie, podróżują oddzielnymi samochodami i nie utrzymują bliskich relacji. Spotykają się tylko na scenie, gdzie oddają się wspólnej pasji – muzyce.

Zrealizowany na przestrzeni 4 lat film portretuje wyzwania twórcze oraz relacje pomiędzy trzema silnymi osobowościami. Jak mówi Thomas Robsahm, jeden z twórców dokumentu: “Ta samotność w grupie – przy jednoczesnym umiłowaniu muzyki – jest fascynująca. I mam nadzieję, że film będzie w stanie przybliżyć ten paradoks widzom.”

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content