Akademia Muzyczna w Krakowie wydarzenia Kraków 5 kwietnia 2019

Festiwal Wandy Landowskiej – 13-15 kwietnia 2019

Postać Wandy Landowskiej wpisana jest na trwale w karty historii muzyki. Legendarna klawesynistka, ale też, o czym nieco mniej być może wiadomo, kompozytorka, choć urodziła się w Warszawie, swoja artystyczną biografię zapisała w Paryżu.

Nie sposób mówić o renesansie muzyki klawesynowej w XX wieku w jej koncertowej odsłonie, bez dostrzeżenia źródła tej sytuacji w działalności Landowskiej. Dobrze stało się, iż Katedra Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie postanowiła poświęcić tej znamienitej artystce Festiwal, przypominający jej dokonania muzyczne. Koncerty, podczas których zabrzmi muzyka kompozytorów związanych z biografią Wandy Landowskiej oraz wykłady poświęcone jej osobie odbędą się w dniach 13-15 kwietnia.

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 18:00 w Filharmonii Krakowskiej usłyszymy m. in.:  C. Debussy’ego Premiere Rhapsodie L.116, F. Poulenca Concert Champetre na klawesyn i orkiestrę, F. Martina Małą symfonię koncertującą na harfę, klawesyn, fortepian i dwie orkiestry smyczkowe oraz J. Francaixa Concerto pour clavecin et ensemble instrumental (prapremierę polską). Wykonawcami koncertu będą:

Ewa Mrowca, Joanna Kwinta-Zielińska, Aleksander Mocek  – klawesyn

Irena Czubek-Davidson – harfa

Mariusz Sielski – fortepian

Tomasz Sowa – klarnet

Rafał Jacek Delekta – dyrygent

  • Bilety w cenie 30(N), 15(U) do nabycia w Kasie Filharmonii. Dla uczniów i studentów bezpłatne wejściówki za okazaniem legitymacji. Na pozostałe wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp wolny!
źródło informacji:
Materiały prasowe Akademii Muzycznej w Krakowie | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje