Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”, 15-31 sierpnia 2019

Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” odbędzie się w tym roku już po raz 44. Jak zwykle między 15 a 31 sierpnia, w zabytkowych wnętrzach wystąpią artyści z różnych stron świata.

Będą to zarówno polscy, jak i zagraniczni wielcy wykonawcy, wśród nich najwybitniejsi w swojej dziedzinie – Steven Isserlis, Pierre Hantai czy zespół Chanticleer. Bardzo interesująco zapowiada się koncert Chóru Klasztoru pod wezwaniem „13 Świętych Ojców Asyryjskich” z Gruzji, a w jego wykonaniu śpiewy w starożytnym języku aramejskim – języku Chrystusa.

Wiele wydarzeń muzycznych poświęconych będzie interpretacji arcydzieł Johanna Sebastiana Bacha, jak np. recital organowy krakowskiego mistrza – Andrzeja Białki, czy klawesynowe kreacje Pierre´a Hantaia. Niezwykle ciekawe utwory prawie nieznanego w Polsce kompozytora – Ignacia de Jerusalema, wypełnią koncert dedykowany muzyce „Nowej Hiszpanii” , czyli m.in. terenów obecnego Meksyku. Będą to w dużej mierze światowe prawykonania. Zespołu Chanticleer, powszechnie już znanego i podziwianego w Krakowie, nie trzeba nikomu rekomendować. Melomanów na pewno ucieszy fakt, że ta wspaniała grupa wystąpi aż dwukrotnie w ramach tegorocznego Festiwalu. W mistrzowskim wykonaniu Chanticleer usłyszymy dwa różne w charakterze programy: religijny – „Wiara Naszych Ojców” , w Bazylice OO. Franciszkanów oraz świecki – „Pasaty” , w Synagodze Tempel.

Wyjątkowej krakowskiej tradycji, sięgającej XVI wieku, poświęcony jest koncert Królewskich Rorantystów. Będzie też okazja do zapoznania się z osiągnięciami polonijnego zespołu działającego w Wiedniu – Camerata Polonia, a także do usłyszenia młodych talentów, podbijających estrady i zdobywających nagrody w prestiżowych konkursach.

Więcej informacji i program festiwalu:

źródło informacji:
Strona internetowa festiwalu Muzyka w Starym Krakowie | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.