Fest Festiwal w Chorzowie – Quebonafide

Quebonafide w dniu 11 sierpnia 2022 roku, wystąpił na kolejnej edycji Fest Festiwalu w Chorzowie jako… headliner!

Raper, globtroter i potentat matchy, tego lata przejął całkowicie główną scenę na Fest Festiwalu w Chorzowie i rozpalił ją do czerwoności. Ale z takim repertuarem nie było to trudne. Bo każdy krążek wydawany, przez Quebo podnosił poprzeczkę – po projekcie Taconafide, w 2020 roku światło dzienne ujrzał album Romantic Psycho, który momentalnie podbił listy sprzedaży, a cała Polska śpiewała sentymentalny singiel Bubbleta. Zatem na Feście wystarczyło zrobić mieszankę z „posiadanego” repertuaru z piekielną energią generowaną ze sceny. I wyszło. OJ WYSZŁO!

I tu mała dygresja. Quebo zapowiedział niedawno nie tyle zakończenie kariery, ale ograniczenie swojej aktywności muzycznej.

Jeżeli chodzi o dalsze ruchy Quebonafide – nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową. Nie jest moim definitywnym pożegnaniem ze sceną ponieważ planuję dalej – hobbystycznie uprawiać performance i w tej sferze mam jeszcze kilka marzeń. Koncertów jako Quebonafide – poza kilkoma letnimi oraz finałowym, póki co dalej ukrytym w naszej rozpisce raczej bym się nie spodziewał. Myślę, że więcej wyjaśnień przyniesie ten finał finałów. Zatem kto nie był niech żałuje i moooocno liczy, że ta wiadomość nie jest tak do końca…..

Foto © Tomasz Czernek. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Tomasz Czernek
Tomasz Czernek

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. ...dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba ...że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo mówi, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje... dostać życie!

Skip to content