akcja charytatywna jazz 8 stycznia 2015

F.O.U.R.S. Collective – dla WOŚP

FOURS_fot_LUKASZ_LUSZCZEK2

Funk, jazz, soul, hip-hop, nu-jazz, drum and bass to szyfr albumu „TREEZZ”. Mozaikę brzmień mieszkańcy Krakowa usłyszą już 11 stycznia w ramach 23. Finału WOŚP. F.O.U.R.S. Collective wystąpią w Piwnicy pod Baranami.

Muzycy unikają oczywistych rozwiązań. Indywidualne doświadczenia tłumaczą na język uniwersalnych emocji. Udowadniają, że można malować dźwiękiem, pokazując świat, który doskonale wpisuje się w naturę każdego z nas. Charyzma i niezwykła dojrzałość zarówno sceniczna, jak i brzmieniowa – to opinia krytyków. W świecie tandety to jak łyk powietrza pod wodą – zgodnie przyznają fani.

F.O.U.R.S. Collective (zwycięzcy Konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Debiut Fonograficzny roku 2014) to trwały eksperyment, w którym swoje siły połączyli kiedyś studenci, dziś już również absolwenci Akademii Muzycznych z Krakowa i Katowic (Zbigniew Szwajdych – trąbka, Staszek Plewniak – sax/vocal, Michał Salamon – piano, Krzysztof Augustyn – bas, Szymon Madej – perkusja). „TREEZZ” to w pełni autorski materiał, który powstawał i ewoluował przez dwa lata wcześniejszej działalności artystycznej.

Piwnica pod Baranami, ul.Rynek Główny 27,11.01, godz. 18:00,

Share

podobne publikacje