Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wola Piano JAZZ Festival vol.4 Kuba Płużek

18 stycznia # 19:00 - 20:30

30PLN

Festiwal ma charakter cyklicznych, comiesięcznych koncertów. Kolejne odsłony przyciągnęły liczną, najlepszą publiczność ♥ czekamy na Państwa 18 stycznia na czwartym koncercie Wola Piano Jazz Festival.

Kuba Płużek – Kompozytor i pianista jazzowy (1988) Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Pod koniec 2018 roku wydał trzeci album swojego kwartetu w niezmiennym składzie: Marek Pospieszalski, Mach Mucha, Dawid Fortuna zatytułowany „Creationism” który w dużej mierze jest materiałem improwizowanym, stworzonym przy pomocy syntezatora i przestrojonego fortepianu. Niedawno w Londynie nagrał materiał na solowy album na którym jedną z głównych ról pełni rezonator magnetyczny, poszerzający możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze…
Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował z m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

Ten Festiwal to magia. Być może to zasługa kameralnej sali, w której publiczność siedzi dookoła artysty. Może chodzi o wyjątkową, wręcz intymną relację odbiorcy i jazzmana, zmniejszenie dystansu, dopuszczenie do własnych emocji artysty. Jedno jest pewne, od samego początku festiwalowi towarzyszy magia, pasja i otwartość, i właśnie do takiej, dojrzałej do poszerzania kulturowych i muzycznych gustów publiczności, skierowane jest to wydarzenie. Każdemu z koncertów towarzyszy spotkanie z artystą, możliwość rozmowy, poznania drugiego człowieka. Sprzyja temu miejsce, w którym odbywa się festiwal Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, przestrzeń pełna dobrej energii, położona w malowniczej Woli Justowskiej, dzielnicy Krakowa oddalonej o kilka minut od centrum miasta.

// foto: Archiwum Muzycznego Krakowa

 

Szczegóły

Data:
18 stycznia
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
30PLN

Miejsce

Klub Kultury “Wola”
Królowej Jadwigi 215
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 425 14 01

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.