Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

undertheskin – Teatr Barakah

24 stycznia # 21:00 - 23:00

undertheskin to introwertyczna podróż przez najzimniejsze dźwięki lat 80-tych. Hipnotyczny rytm, nerwowy puls gitary basowej i analogowych syntezatorów niepostrzeżenie wkradają się pod skórę słuchacza, a głęboka barwa głosu Mariusza Łuniewskiego, multiinstrumentalisty, wokalisty i tekściarza odpowiedzialnego za całokształt projektu nieprzerwanie wciąga i intryguje.

Zespół debiutował w 2015 płytą undertheskin, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów jak The Soft Moon, Joy Division czy Editors. Album zyskał uznanie na arenie międzynarodowej co zaowocowało szeregiem koncertów w Europie [w towarzystwie m.in. The Soft Moon, Drab Majesty, Lebanon Hannover etc.]. W zaledwie tydzień po premierze album znalazł się na pierwszej pozycji serwisu bandcamp pośród najlepiej sprzedających się wydawnictw alternatywnych na świecie, a pierwszy nakład debiutanckiego CD został całkowicie wyprzedany i doczekał się wznowienia w 2018.

15/03/19 ukazał się drugi album undertheskin zatytułowany N E G A T I V E – płyta już zdążyła zebrać doskonałe recenzje i zyskała status najlepiej sprzedającego się krążka w kategorii post-punk na świecie oraz najlepiej sprzedającej się polskiej płyty w serwisie bandcamp! Album składa się z siedmiu autorskich kompozycji. Zmiksowany został w łódzkim Soyuz Studio przez Kamila Łazikowskiego znanego m.in. z Cool Kids of Death. Masteringiem płyty zajął się Eric Van Wonterghem w berlińskim PRODAM STUDIO. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Bartosz Hervy, grafik oraz muzyk związany z grupą Blindead. Wydawcą płyty CD został polski label ALCHERA VISIONS, a wersją winylową zajęła się hiszpańska wytwórnia ORACULO RECORDS. Płyta dostępna jest również na wszystkich platformach streamingowych [Spotify/Tidal/AppleMusic etc.]

Więcej informacji:

Szczegóły

Data:
24 stycznia
Czas:
21:00 - 23:00

Miejsce

ArtCafe Barakah
Paulińska 28
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 397 80 47
Strona internetowa:
http://teatrbarakah.com

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.