Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Time Bandits – Klub Awaria

19 października # 21:00 - 23:00

Grupa została powołana do życia jesienią 1992 roku, przez muzyków legendarnych krakowskich zespołów Genezyp Kapen i Gladiator. Pomysł wspólnego grania narodził się podczas trasy koncertowej na Litwie. Muzyka była mieszanką heavy metalu i rock’n rolla, charakteryzowała się dynamiczną grą sekcji rytmicznej i “szybkimi”, grającymi czystym dźwiękiem gitarami.

Zespół zadebiutował 3 stycznia 1993 na koncercie WOŚP w hali Korony pod nazwą No Knock. Po koncercie ukazała się recenzja w Dzienniku Polskim, którą pozwalamy sobie zacytować: Wparowali na scenę jako pierwszy z rock-teamów biorących udział w koncercie. Polecieli bez próby. Długie pióra, skóry, dżinsy, kowbojki. Najmłodsi stażem. Gitara, bas, perkusja, vocal. Niby niedoświadczeni ale wymiatają “jak starzy”. Wybuchowy kwartet. Bez problemu rozkręcają publikę. Interesujące kompozycje, oryginalny wokalista, rewelacyjnie wykonywany repertuar. Wiara z ochotą rusza do tańca. Wszystko rejestruje telewizja. Króciutki wjazd na antenę ogólnopolską i cały kraj ogląda No Knock. Kraków się bawi. Zaczęło się…

No Knock koncertował w krakowskich klubach i na Juwenaliach. W 1995 roku zespół wszedł do studia i zarejestrował kilka utworów, które prezentowane były w lokalnych rozgłośniach radiowych. Z biegiem czasu formuła przyjęta przez zespół wyczerpała się, doszło do zmian personalnych i zwrotu w kierunku ostrzejszego, hard rockowego brzmienia. Grupa pod nazwą Nocny Patrol kontynuowała działalność do 2004 roku.

Przerwa w aktywności zespołu trwała do 2013 roku, próba reaktywacji zakończyła się niepowodzeniem, gdyż mimo bardzo udanych prób nie wszyscy muzycy byli zainteresowani dalszym graniem.

W 2018 roku wróciliśmy jako TIME BANDITS w składzie:
Artur Cholewa – wokal, Tomasz Łabuda – gitara, Leszek Sypek – bas, Jarek Gil – perkusja.

Szczegóły

Data:
19 października
Czas:
21:00 - 23:00

Miejsce

Klub Awaria
Mikołajska 9
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 292-03-50
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/klub.awaria

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.