Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

StrefaEtno / Susanna Jara

14 maja # 20:00 - 21:30

Zabrzmią pieśni Słowian, od ludowych po autorskie kompozycje Susanny Jarej i Petra Murianki we współczesnych aranżacjach i fuzji gatunkowej.

Susanna Jara koncertuje i tworzy od dziecka. Była członkiem blisko 30 różnych zespołów, chórów, projektów. Początkiem były chóry cerkiewne, folklor, folk, muzyka klasyczna, potem jazz, muzyka teatralna i współczesna. Kocha improwizację. Najczęściej śpiewa i tworzy w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, polskim, łemkowskim, rosyjskim, angielskim oraz innych. Chętnie współpracuje z innymi artystami.

Urodziła się w Poczajowie (Ukraina) w Polsce mieszka od 1992 roku.
Repertuar Susanny Jarej jest bogaty i różnorodny, od surowych ludowych pieśni poprzez piosenkę estradową, improwizację, jazz aż po skomplikowane koloraturowe pieśni Karola Szymanowskiego.
W 2013 roku wydała debiutancki album „Wesna, wesnoju” nad którym pracowała od 2006 roku. Znalazły się na nim autorskie piosenki Susanny oraz ludowe pieśni z Karpat w oryginalnych, wielogłosowych aranżacjach.
W 2017 wydała płytę z muzyką do spektaklu z pieśniami z repertuaru Anny German. W tymże roku ukazał się kolejny autorski album z ludowymi pieśniami z Karpat „Rusyn Takes” wydany przy współpracy z Organizacją Ruska Bursa w Gorlicach.

Susanna Jara – śpiew, skrzypce
Witold Góral – gitara elekrtyczna
Michał Braszak – kontrabas / gitara basowa
Adam Stępniowski – perkusja
Paweł Małecki – akustyka

Więcej informacji:

www.susanna.com.pl

Share

Szczegóły

Data:
14 maja
Czas:
20:00 - 21:30

Miejsce

Klub Strefa
św. Tomasza 31
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share