Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Otwórz uszy, tu i teraz #13: Cisza w muzyce, muzyka w ciszy

18 marca # 18:00 - 20:00

Dla nas wszystkich muzyka, to przede wszystkim śpiew i granie na instrumentach. Jednak od początku historii muzyki niezmiernie ważne są pauzy, momenty kiedy dźwięku nie ma, czyli cisza. Wbrew pozorom jest to zjawisko skomplikowane i mające wiele różnych znaczeń. Okazuje się bowiem, że dla człowieka cisza właściwie nie istnieje.

Jesteśmy w stanie sobie ją wyobrazić, ale doświadczenie ciszy absolutnej jest dla nas niedostępne. W muzyce XX i XXI wieku ten element krajobrazu dźwiękowego był eksplorowany jak nigdy wcześniej. Zgłębiali go nie tylko muzycy i kompozytorzy, ale też fizycy, psycholodzy, psychoakustycy, socjolodzy i specjaliści od reklamy i marketingu. Podczas marcowego spotkania Otwórz uszy. Tu i teraz oprócz prezentacji utworów muzycznych przeprowadzimy kilka eksperymentów, podczas których spróbujemy doświadczyć ciszy i znaleźć się na granicy dźwięku. 

OTWÓRZ USZY, TU I TERAZ – to cykl spotkań edukacyjnych przy muzyce współczesnej. Raz w miesiącu Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza do nowohuckiego Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, gdzie opowiada o najważniejszych nurtach i najciekawszych zjawiskach muzycznych XX i XXI wieku.

Patronat medialny: Muzyczny Kraków, Kulturatka.pl, Głos Tygodnik Nowohucki, Kalendarz Imprez Nowohuckich

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl

Więcej w internecie:

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

Share

Szczegóły

Data:
18 marca
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 644 27 65
Strona internetowa:
www.okn.edu.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share