Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Obywatel Miłość – pokaz specjalny filmu o Grzegorzu Ciechowskim

13 sierpnia 2019 # 19:15 - 21:00

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz filmu dokumentalnego Obywatel Miłość, poświęconego postaci Grzegorza Ciechowskiego, twórcy kultowego zespołu Republika. 

Powstały w 1981 roku w Toruniu zespół Republika przez lata porywał fanów nietuzinkowym brzmieniem i fascynującymi tekstami. Jego przeboje takie jak Moja krew, Biała flaga, Mamona czy Telefony na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Działalność zespołu zakończyła się definitywnie po nagłej śmierci jego charyzmatycznego frontmana, Grzegorza Ciechowskiego, w 2001 roku.

Film Obywatel Miłość opowiada nieznaną część historii zespołu i jego wokalisty, przede wszystkim przez pryzmat związku Anny i Grzegorza Ciechowskich. To niezwykle osobisty i emocjonalny dokument, zawierający szereg nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, który pozwala w lepszy sposób zrozumieć twórczość artysty.

Obywatel Miłość powstał na skutek decyzji Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej), która po wielu latach konsekwentnego milczenia w 2018 roku zdecydowała się stanąć przed kamerą i opowiedzieć swoją historię. Film jest amatorskim debiutem reżyserskim, nie miał budżetu, profesjonalnych sprzętów, ani wielkiej ekipy, ale od początku miał w sobie tytułową Miłość. 

Film zostanie zaprezentowany z angielskimi napisami. 

BILETY:

23 zł (normalny)

16 zł (ulgowy)

O FILMIE: 

OBYWATEL MIŁOŚĆ | OBYWATEL MIŁOŚĆ 

reż. Wojciech Skrobiszewski, Polska 2018, 71’

Arcyważny i obowiązkowy dokument dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel Miłość to nieznana historia związku artysty z żoną Anną, która po jego śmierci w wieku zaledwie 44 lat, została jedyną spadkobierczynią jego dorobku. Do dziś „sprawy republikańskie” są obiektem niekończących się wojen. Anna znalazła się w samym sercu konfliktu, atakowana bezpardonowo i bezlitośnie. 

Po wieloletnim milczeniu Anna opowiada historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Obywatel Miłość to bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstania wielu piosenek. Zawiera niepublikowane materiały archiwalne pokazujące Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża.

Szczegóły

Data:
13 sierpnia 2019
Czas:
19:15 - 21:00

Miejsce

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 423 07 68
Strona internetowa:
http://www.kinopodbaranami.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.