Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie, piosenki o Nowej Hucie

23 października # 18:00 - 19:30

Wstęp wolny

Prelekcja w ramach projektu Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie i obchodów 70-lecia Nowej Huty. Prowadzenie: Paweł Jagło. Wstęp wolny.

Prezentacja na temat tekstów piosenek o Nowej Hucie na przestrzeni lat. Spotkanie rozpocznie się wprowadzeniem o pieśniach masowych wprzęgniętych w propagandową machinę Polski stalinowskiej. Następnie skoncentruje się na romantycznym przedstawieniu dzielnicy w piosenkach estradowych lat 60. Opowieść – dla kontrastu – zakończą bezkompromisowe, ostre jak brzytwa, teksty utworów punk-rockowych i hip-hopowych.

Paweł Jagło – mieszkaniec osiedla Willowego. Historyk Nowej Huty. Przez siedem lat szef nowohuckiego oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Autor lub współautor wystaw oraz wydawnictw poświęconych Nowej Hucie, w tym dziejom muzyki w tej części Krakowa.

Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie – cykl spacerów i prelekcji, podczas których będziemy opowiadać o dziedzinach kultury i sztuki w kontekście Nowej Huty z perspektywy ich środowisk i tekstów kultury. Na warsztat weźmiemy: teatr; literaturę; film; fotografię; muzykę; sztuki plastyczne: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę; architekturę. Dzięki temu dowiemy się kto, co i jak tworzył w Nowej Hucie. Podsumowaniem realizowanych działań będzie bezpłatna recenzowana publikacja zbierająca poruszane tematy. Projekt realizowany przez Pracownię Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty OKN w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty.

Szczegóły

Data:
23 października
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
Wstęp wolny

Miejsce

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 644 27 65
Strona internetowa:
www.okn.edu.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.