Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nigdy nie będziesz sam – koncert gospel – Koncerty mistrzejowickie

15 grudnia 2019 # 18:00 - 19:30

Darmowy

Gospel – rodzaj chrześcijańskiej muzyki sakralnej mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański. Nazwa gospel pochodzi zjęzyka staroangielskiego i oznacza dobrą nowinę o zbawieniu. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z negro spirytuals, również jazz ma genezę w tej muzyce, która rozwija się na całym świecie, wykonywana przez kolejne pokolenia chrześcijan. Jest to muzyka która integruje, jest ponad wszystko, wyzwala wiele dobrej energii skierowanej na drugiego człowieka.

W Polsce ruch gospel rozwija się niezwykle prężnie, a jego główną twórczynią jest pochodząca z Danii i mieszkająca od lat 90-tych w Krakowie – Lea Kjeldsen. Założycielka chórów gospel w Krakowie i Małopolsce, organizator warsztatów i festiwali, uhonorowana krakowskim Medalem Honoris Gratia, za szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie kultury.

 

Chór Gospel Mszana Dolna to najmłodsze artystyczne „dziecko” Lei Kjeldsen. Chór działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej od 2014 roku i tworzy go 25 osób. Dyrygentem chóru jest Lea Kjeldsen, akompaniatorem Szymon Markiewicz. Zespół uczestniczył dotąd w wielu warsztatach, koncertach gospel, oraz w Festiwalu 7xGospel. W latach 2018 i 2019 Chór Gospel Mszana Dolna był organizatorem warsztatów gospel z udziałem zagranicznych muzyków: C. Vasselego i C. Williamsa.

                           

Koncerty Mistrzejowickie – projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, dzięki życzliwości mistrzejowickich parafii i pomocy Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice. Koncerty odbywają się raz w miesiącu (niedziela), nieprzerwanie od 2012 roku. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej i sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej, a wstęp wolny umożliwia zainteresowanym bezpłatny udział w ciekawych i wartościowych wydarzeniach artystycznych.

Szczegółowe informacje:

Klub Kuźnia

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków

tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl

www.kuznia.edu.pl

www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
Darmowy

Organizator

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Telefon:
12 644 27 65
Strona internetowa:
www.okn.edu.pl

Miejsce

Kościół pw. św. M. M. Kolbego w Mistrzejowicach
ośiedle Tysiąclecia 86
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.