Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MOON2 koncert w Betelu + impro Space Jam session

17 marca # 20:00 - 23:30

Elektroniczne dźwięki sterowane ruchem ciała połączone z brzmieniem perkusji i gitary basowej czyli algorytmiczny space rock z innej planety.

MOON2 to wirtualny świat z uproszczonymi prawami fizycznymi. W świecie tym dźwięki stają się obiektami, które podlegają naturalnym prawom fizycznym, takim jak grawitacja czy podmuch wiatru. Każdy koncert zespołu to nie tylko doznanie dźwiękowe, ale również intensywne doświadczenie wizualne: gesty performera są rejestrowane przy pomocy kamery i wpływają na dźwięki elektroniczne, zaprogramowane w języku SuperCollider. Gitara basowa oraz perkusja traktują swoje partie zarówno jako harmoniczno-rytmiczną bazę, jak i sonorystyczną improwizację.

Ernest Ogórek (gitara basowa) – od lat związany z krakowskimi zespołami improwizującymi i eksperymentującymi. Basista MOON2, kontrabasista Krakow Imporvisers Orchestra, wraz z Pauliną Owczarek i Tomkiem Chołoniewskim współtworzy power trio OCHO. Z wykształcenia rzeźbiarz, z zamiłowania muzyk. Tworzy muzykę w spektaklach z osobami niepełnosprawnymi. Jest autorem muzyki do kilku audiobooków dla dzieci.

Denis Kolokol (elektronika) – krakowski artysta multimedialny, pochodzący z Ukrainy. Nad własną muzyką zaczął pracować w 2006. Razem z Tomkiem Chołoniewskim w 2010 założył zespoł, który obecnie występuje pod szyldem MOON2. Doskonale odnajduje się w programowaniu. Systemy interaktywne stworzone przez niego mają zastosowanie w teatrze, tańcu współczesnym, performansie itp.

Tomek Chołoniewski (perkusja) – perkusista, improwizator, nauczyciel muzyki. Od 2013 roku współtworzy Instytut Intuicji, pod szyldem którego w Galerii i! w Krakowie organizuje kilkanaście koncertów improwizowanych rocznie. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wybitnymi muzykami. Tworzy muzykę do spektakli, teatrów tańca i filmów animowanych.

Muzyka to dla nas nie tyle sekwencja zdarzeń, ale dynamiczny system, który tylko w niewielkim stopniu możemy kontrolować.

Strona zespołu http://moon2.org/
Video http://vimeo.com/134827501
Audio http://soundcloud.com/moon2band
Płyta https://mathka.bandcamp.com/album/elementy-ruchu

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2239677822966979/

  • Bilety: 20 zł

Po koncercie odbędzie się otwarte Jam Session, na które organizatorzy zapraszają muzyków i słuchaczy, którzy lubią sobie “odlecieć kosmos”, oczywiście w muzycznym znaczeniu tego słowa. Improwizatorzy i wszyscy lubujący się w intuicyjnym graniu – to jest jam dla Was. //jam session – wstęp wolny //

Share

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
20:00 - 23:30

Miejsce

Klub Betel
Plac Szczepański 3
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share