Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich – Filharmonia w Krakowie

12 maja # 18:00 - 19:30

Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich to jedyne w skali ogólnopolskiej w swojej formule wydarzenie, prezentujące dorobek twórczy środowiska twórców, związanych z jednym miastem. Można powiedzieć, że Kraków kompozytorami stoi. Krakowska szkoła kompozytorska, począwszy zwłaszcza od drugiej połowy XX wieku, dobitnie zaznacza swoją obecność w perspektywie ogólnopolskiej i światowej.

Festiwal poświęcony dokonaniom krakowskich kompozytorów prezentuje ich twórczość także w kontekście dokonań muzycznych autorów pochodzących z innych, nieraz odległych geograficznie i kulturowo obszarów świata.

W jego programie od wielu już lat zaznacza swoją obecność środowisko instrumentalistów i wokalistów, związanych z Akademią Muzyczną w Krakowie. Tak będzie podczas tegorocznej edycji Festiwalu, w najbliższą niedzielę 12 maja o godzinie 18:00 w Filharmonii Krakowskiej. Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej pod dyrekcja Pawła Przytockiego, wraz z wiolonczelistą Janem Kalinowskim, wykonają utwory Marka Stachowskiego, Zbigniewa Bujarskiego i Marcela Chyrzyńskiego. Pod względem programowym będzie to zatem koncert w pełni reprezentatywny dla krakowskiego środowiska kompozytorskiego. Młodzi artyści z pasja podjęli wyzwanie prezentacji dzieł powstałych w Krakowie na przestrzeni minionych 40 lat.

Bilety w cenie 30(n) i 15(u) dostępne w Kasie Filharmonii. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

Share

Szczegóły

Data:
12 maja
Czas:
18:00 - 19:30

Organizator

Akademia Muzyczna w Krakowie
Telefon:
+48 12 422 04 55
Strona internetowa:
http://www.amuz.krakow.pl/

Miejsce

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1
Kraków, 31-103 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 619 97 22
Strona internetowa:
http://www.filharmonia.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share