Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Irmina Trynkos – Filharmonia Krakowska

10 maja # 19:30 - 21:00

Irmina Trynkos, piękna, utalentowana i niesamowicie żywiołowa wirtuozka skrzypiec ponownie odwiedzi nasz kraj. Po sukcesie ostatniej płyty, nagranej pod przewodnictwem legendarnego Vladimira Ashkenazy’ego, Irmina zadebiutuje w Krakowie. Pod batutą wspaniałego dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii Krakowskiej – Charlesa Olivieri – Munroe’a, wykona jeden z najpiękniejszych utworów romantycznej symfoniki Johannesa Brahmsa. Koncert artystki odbędzie się 10 i 11 maja 2019 roku

Występ Irminy Trynkos to okazja do wysłuchania Koncertu Skrzypcowego D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa, który zalicza się do największych arcydzieł literatury skrzypcowej. To niezwykłe dzieło nasycone emocjami, zawiera wszystko co wyczerpuje znamiona dojrzałej romantycznej symfoniki. Możemy być pewni, że Irmina Trynkos pozwoli słuchaczom na odkrycie nowych klimatów muzyki romantycznej oraz zapanuje nad wszystkimi nastrojami dzieła Brahmsa – wzniosłością, rozmachem i liryzmem.

Irmina Trynkos to polska wirtuozka skrzypiec, która podbija świat. Piękna i utalentowana solistka zachwyca swoją muzyką w każdym miejscu, w którym się pojawi, a była już prawie wszędzie. Jej kariera nabrała tempa po debiucie na Festiwalu Ojstracha, w którym wystąpiła pod batutą Neeme Järviego. Występowała w prestiżowych salach koncertowych całego świata, a do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć koncerty w Berlińskiej Filharmonii, Londyńskiej Wigmore Hall czy Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Art Center czy Guangzhou Opera House w Chinach oraz Concertgebouw w Amsterdamie, gdzie podczas debiutu otrzymała wręcz niespotykanych 6 owacji na stojąco. Irmina również reprezentowała Wielką Brytanię w trakcie wizyty kulturalnej Lorda Mayora Londynu w Chinach,a jej koncerty były wyprzedane na długo przed wydarzeniem.

Międzynarodową karierę zawdzięcza wytrwałości, oryginalności oraz wierze we własne możliwości. Zagraniczna prasa okrzyknęła Irminę jako perfekcyjną (Gramophone) oraz jako fenomenalny talent oraz intensywna i charyzmatyczna nowa gwiazda (BBC Music Magazine). Jej album z Vladimirem Ashkenazym zdobył prestiżowe 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Jej ostatni występ w BBC Xtra obejrzało ponad 36 milionów ludzi.

Irmina Trynkos – pełna pasji i miłości domuzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i robi karierę na arenie międzynarodowej. Jej ostatnia płyta, nagrana z legendarnym Maestro Vladimirem Ashkenazym, zdobyła 5* i nagrodę BBC Music Magazine Concerto Choice. Wykształcenie zdobywała w salzburskim Mozarteum (Austria), Royal College of Music, w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie oraz w kalifornijskim USC (University of Southern California) w Los Angeles.

Koncert zostanie powtórzony 11 maja 2019 o godzinie 18:00

Share

Szczegóły

Data:
10 maja
Czas:
19:30 - 21:00

Miejsce

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1
Kraków, 31-103 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 619 97 22
Strona internetowa:
http://www.filharmonia.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share