Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Ingrid Carbone – recital fortepianowy

7 grudnia 2019 # 19:00 - 20:30

Darmowy

Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na recital fortepianowy włoskiej pianistki Ingrid Carbone. W programie: Ferenc Liszt – Les Harmonies de l’Esprit.

Włoska pianistka Ingrid Carbone edukację muzyczną rozpoczęła we Włoszech w Konserwatorium Muzycznym w Cosenza, swoim rodzinnym mieście, gdzie w wieku 19 lat uzyskała dyplom fortepianowy w klasie Francesco Monopoli. Studiowała również we Włoszech pod kierunkiem Sergio Cafaro w Accademia Musicale Pescarese i Hectora Pell w Curci Academy of Music (Barletta). Umiejętności swoje doskonaliła pod okiem Aquilesa delle Vigne w Brukseli oraz w Mozarteum w Salzburgu. Następnie studiowała we Włoszech pod kierunkiem Eduardo Ogando w Rzymie, Lazaro Bermana we Florencji, a ostatnio u Cristiano Burato. Z powodzeniem uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych. W 2015 roku otrzymała najważniejsze wyróżnienia: zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Erik Satie” w Lecce (Włochy) oraz na Konkursie Grand Prix IBLA organizowanym przez New York IBLA Foundation.

Kilkakrotnie zapraszana była do jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występowała z recitalami oraz koncertami muzyki kameralnej we Włoszech dla kilku stowarzyszeń, fundacji i teatrów. Jako solistka występowała również w Austrii, Niemczech, Słowenii i Hiszpanii. Od 2007 roku regularnie gra z włoskim skrzypkiem Eugenio Prete. Jest osobowością eklektyczną a jedną z jej pasji jest matematyka. W wieku 21 lat ukończyła studia z tytułem summa cum laude na Uniwersytecie w Kalabrii.

Szczegóły

Data:
7 grudnia 2019
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie
św. Tomasza 43
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.