Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Filharmonia jazzująca, czyli Atom String Quartet i NDR Big Band – ICE Kraków

10 listopada 2019 # 18:00 - 19:30

Dwukrotny laureat nagrody fonograficznej Fryderyk, wielokrotnie wyróżniany w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum – Atom String Quartet, wystąpi we wspólnym projekcie koncertowym z legendarną orkiestra niemieckiego radia publicznego w Hamburgu, NDR Big Band. Koncert pod szyldem Filharmonii Krakowskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 listopada 2019 roku o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Projekt z pogranicza jazzu i muzyki klasycznej konsoliduje wielkie osobowości obu tych światów. Atom String Quartet (Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka i Krzysztof Lenczowski – wiolonczela) łączy możliwości kwartetu smyczkowego i muzyki improwizowanej, a w swojej działalności inspiruje się zarówno folklorem polskim i innych regionów świata, jak i muzyką współczesną i klasyczną. Wybitna sopranistka – Olga Pasiecznik, w swoim repertuarze ma dzieła od baroku po twórczość ostatnich dekad, nie stroni też od muzycznych wyzwań, do których zaliczyć można koncert Pieśni kurpiowskie – źródła i inspiracje z Adamem Strugiem i Harmonium Duo, prezentowany podczas ostatniej edycji festiwalu Szymanowski / Polska / Świat w krakowskiej filharmonii.

Do tego NDR Big Band grając od ponad czterdziestu lat na największych scenach i festiwalach jazzowych oraz Vladyslav „Adzik” Sendecki okrzyknięty przez New York Village Voice jednym z pięciu najlepszych pianistów jazzowych na świecie. A przy tym program koncertu – inspirowany twórczością Krzysztofa Pendereckiego materiał About Penderecki, prawykonany z sukcesem w hamburskiej filharmonii; kompozycję Wolfa Kerscheka My Polish He­art, napisaną specjalnie dla Sendeckiego czy świeżą płytę Le Jardin Oublié nagraną przez niego wraz z Atom String Quartet – wszystko to stanowi przepis na wyjątkowy koncert i absolutnie niepowtarzalne muzyczne wydarzenie.


Bilety
: 80, 60 zł
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48
504 856 500, +48 504 063 337

Szczegóły

Data:
10 listopada 2019
Czas:
18:00 - 19:30

Organizator

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Telefon:
+48 12 429 13 45
Email:
fk@filharmonia.krakow.pl
Strona internetowa:
http://www.filharmonia.krakow.pl/

Miejsce

ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 424 96 50
Strona internetowa:
http://www.icekrakow.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.