Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Chwalcie łąki umajone – Joanna Słowińska & Stanisław Słowiński Chamber Orchestra

15 sierpnia # 20:00 - 21:30

Wstęp wolny

Chwalcie łąki umajone – koncert pieśni maryjnych. Pełna pasji opowieść muzyczna, na którą składają się pieśni tradycyjne, ale też współczesne kompozycje i interpretacje poetyckie wyrosłe z inspiracji żywych wciąż tradycji maryjnych, wątków kanonicznych i apokryficznych. Pieśni maryjne wzbogacają polską literaturę religijną i muzyczną w sposób wyjątkowy. Publikowane we wszystkich niemal rękopiśmiennych i drukowanych kancjonałach stanowią ważny ślad staropolskiej liryki religijnej i unikatowej często – polskiej ludowej melodyki.

Śpiewane od wieków w Polsce, szczególnie w “maryjnych” miesiącach: w maju, w sierpniu i w październiku stanowią znak kultu maryjnego, ale też pulsujące żródło inspiracji dla współczesnych form ekspresji artystycznych.

Koncert odbędzie się w ramach 12. odsłony Nocy Cracovia Sacra, przedsięwzięcia z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazującego fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu “Krakowskie Noce” dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

Więcej informacji:

 

źródło informacji: strona wydarzenia na Facebook

 

Szczegóły

Data:
15 sierpnia
Czas:
20:00 - 21:30
Koszt:
Wstęp wolny

Miejsce

Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy w Krakowie
ul. Krakowska 48
Kraków,
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.