Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Chmury + Iksy – ArtCafe Barakah

16 marca # 21:00 - 23:00

Czteroosobowa ekipa Chmury ostatecznie uformowana w lutym 2018 roku. Na co dzień mieszkają w pochmurnym Krakowie i może dlatego ich twórczość nie wychyla się poza tradycyjne brzmienia pieców lampowych i akustycznej perkusji. Niezależni, dalecy od stereotypów i odporni na szufladkowanie, przez co ich twórczość – niczym chmury – nie podlega ramom i ograniczeniom. Innymi słowy Chmury to formacja, która za punkt honoru wzięła sobie tworzyć numery niekoniecznie komercyjne, acz wpadające w ucho, a przy tym niepozbawione sensu. Sięgająca niekiedy po lekką teatralizację swojej twórczości.

SKŁAD: Dariusz Bieniek – gitara basowa, Wojciech Sowiński – gitara elektryczna, Lech Walicki – elektryczny mikrofon, Tymoteusz Zacny – akustyczne gary.


Iksy to pięć różnych osobowości wyjętych z punku, indie rocka i muzyki klasycznej po to, żeby razem tworzyć muzyczną mieszankę różnorodności, utożsamiając się tym samym z croosoverem i quasi-popem. Poruszają się paradoksalnie po cienkiej granicy między tym, co jest na czasie, a tym, co zupełnie od czasu odbiega. Z zamiłowania do literatury tworzą teksty i konteksty z wydarzeń przeszłych i przyszłych w sposób tragiczny, śmieszny, czasem cukierkowaty, a czasem przykry. Droczą się muzycznie, improwizując, budując napięcie, żeby wzruszać, denerwować i cieszyć.

SKŁAD: Agata Duda – teksty, wokal, ukulele, Radek Kasprzycki – gitara elektryczna, Filip Bojdoł – skrzypce, Piotr Harazin – perkusja, Jakub Kasprzycki – bas


BILETY: 15 zł

✘ Zakup:
– pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28,
http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/
– przed koncertem

✘ Rezerwacja:
rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47

Share

Szczegóły

Data:
16 marca
Czas:
21:00 - 23:00

Miejsce

ArtCafe Barakah
Paulińska 28
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 397 80 47
Strona internetowa:
http://teatrbarakah.com

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share