Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Chasing Trane, film poświęcony Johnowi Coltrane’owi – Kino Pod Baranami

23 września # 20:45 - 22:45

Kino Pod Baranami wspólnie z Musicine, Jazzpress oraz Eurojazz zapraszają na specjalny pokaz dokumentu Chasing Trane poświęconego wybitnemu saksofoniście, Johnowi Coltrane’owi. Film zostanie zaprezentowany w 15 miastach w Polsce i pojawi się w kinach wyłącznie raz, w 93. rocznicę urodzin Johna Coltrane’a.

Dokument Chasing Trane to wyjątkowa okazja do poznania ikonicznej postaci Johna Coltrane’a, który wciąż inspiruje kolejne pokolenia muzyków. Jego płyty, takie jak A Love Supreme i Ascension weszły do kanonu muzyki, a on sam uważany jest za prekursora free jazzu. W latach 70. powstał nawet kościół jego imienia: Afrykański Kościół Świętego Johna Will-I-Am’a Coltrane’a, którego kilkugodzinne nabożeństwa przyjmują formę jam sessions. 

Chasing Trane to film dla każdego, kto docenia moc muzyki jako siły przekazu, inspiracji i wielkich zmian. Oferuje niesamowitą podróż wraz z artystą, który stworzył dzieła przekraczające wszelkie bariery. To historia pełna demonów i ciemności, ale też wytrwałości oraz odkupienia. John Coltrane oczaruje każdego, a jego muzyka wzruszy do cna.

O FILMIE: 

CHASING TRANE: HISTORIA JOHNA COLTRANE’A
| CHASING TRANE: JOHN COLTRANE FEATURE DOCUMENTARY
reż. John Scheinfeld, USA 2016, 99’

Bogaty, wielowarstwowy i zmuszający do refleksji portret wielkiego artysty, ukazujący najważniejsze wydarzenia, pasje, doświadczenia i wyzwania, które ukształtowały życie i rewolucyjną twórczość Johna Coltrane’a. Opowieść o demonach i ciemności, niezłomności i odkupieniu, a przede wszystkim – o nieprawdopodobnej podróży wojownika, który odnalazł siebie i Boga oraz stworzył wyjątkową muzykę przekraczającą bariery rasy, religii, wieku i szerokości geograficznej. Mimo że Coltrane nigdy nie udzielił żadnego wywiadu przed telewizyjnymi kamerami (wyłącznie kilku radiowych), jego obecność w filmie Scheinfelda jest wyraźnie odczuwalna dzięki wykorzystaniu przeprowadzonych z nim wywiadów prasowych, czytanych przez Denzela Washingtona. 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)

 

 

Szczegóły

Data:
23 września
Czas:
20:45 - 22:45

Miejsce

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 423 07 68
Strona internetowa:
http://www.kinopodbaranami.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.