Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Carmina burana”, muzyka i obraz – ICE Kraków

2 marca # 19:00 - 21:00

Jedyne w swoim rodzaju widowisko multimedialne łączące ponadczasowe dzieło muzyczne z poetyckimi obrazami filmowymi. Wielka PREMIERA 2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jugendsymphonieorchester Tulln (Austria),Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ARS CANTANDI oraz znakomici soliści: Anna Ciereszko (sopran), Jacek Jaskuła (baryton) i Tomasz Tracz (tenor) pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera wykonają jedno z najpopularniejszych dzieł XX wieku.

MUZYKA
„Carmina burana” to zbiór średniowiecznych utworów poetyckich i pieśni o bardzo różnym charakterze. Od moralitetów, poprzez frywolne piosenki miłosne, aż po utwory taneczne i biesiadne. z przejmującym zawołaniem do losu i szczęścia „O Fortuna”.

Fortuna Imperatrix Mundi (Fortuna władczyni świata).
Część I Primo vere (o wiośnie) to pochwała wiosny ,budzącego się życia i uczuć : “Kochajcie, cni mężowie, kochajcie miłe panie, bo nic szlachetniejszego nad szczere miłowanie!”.

Część II In taberna (w gospodzie) to pochwała biesiadowania i wspólnej zabawy “mierzi mnie cnota, chcę grzeszyć ciałem (…) w rozkoszy stracić ostatnie tchnienie”.

Część III Cour d’Amours (dwór miłości) to pochwała miłości we wszystkich jej przejawach ….
Na koniec powraca temat Fortuny co przypomina, że życie zależy od kaprysów losu.

Po ukończeniu dzieła i wspaniałej premierze sam kompozytor tak pisał do swojego wydawcy: „Moje »dzieła wszystkie« to od dziś Carmina burana”!

OBRAZ
Przygotowane z wielką pasją obrazy filmowe ukażą nie tylko kruchość i zmienność fortuny. Na ekranie pojawią się różne oblicza miłości, zabawy i bezustannej walki dobra ze złem o człowieczą duszę. Przepiękne wnętrza dolnośląskiego Pałacu w Gorzanowie oraz Klasztoru w Lubiążu pozwolą wszystkim zagłębić się w magiczne wieki średnie!

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/2132065460170648/

Share

Szczegóły

Data:
2 marca
Czas:
19:00 - 21:00

Miejsce

ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 424 96 50
Strona internetowa:
http://www.icekrakow.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share