Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„All about jazz” – Wiesław Wilczkiewicz, scena NCK

9 marca # 18:00 - 19:30

„All about jazz” to projekt muzyczny Wiesława Wilczkiewicza, którym artysta podsumowuje pięć dekad doświadczenia scenicznego i prezentując swój dorobek kompozytora, aranżera i muzyka studyjnego, opowiada historię rozwoju polskiej sceny jazz-rockowej.

Moje życie to jazz i big beat, muzyka zawsze była moją pasją, którą dzieliłem się z kilkoma pokoleniami Polaków. Tym koncertem chcę przypomnieć różnorodną drogę polskiej muzyki rozrywkowej i głos naszego pokolenia, a także przeboje, które nam towarzyszyły. W ten sposób chce tez podziękować artystom i publiczności za wiele lat zaufania i szacunku, jakim obdarzali mnie i współpracujące ze mną talenty estrady.
Wiesław Wilczkiewicz

Wiesław Wilczkiewicz – muzyk i kompozytor urodzony w Krakowie. Współzałożyciel grupy jazz-rockowej „Dżamble”. Występował z „Piwnicą pod Baranami”, Ewą Demarczyk i Michałem Burano, komponował do tekstów Wiesława Dymnego, współpracował z Jackiem Federowiczem i Jerzym Gruzą przy realizacji programów telewizyjnych. Brał udział w sesjach studyjnych takich artystów jak: Alex Band, VOX, Wojciech Gąssowski, Majka Jeżowska, Maanam, Zbigniew Wodecki, Dżamble, Andrzej Zaucha. Występował w największych salach koncertowych na świecie. Od 1986 roku mieszka w Nowym Jorku.

W koncercie wystąpią:
Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Krzesimir Dębski, Suzanne Lorge, Kasia Miernik.

Prowadzenie: Krzysztof Janicki

9 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
WIESŁAW WILCZKIEWICZ – „All about jazz” – koncert
bilety – 70 zł

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Share

Szczegóły

Data:
9 marca
Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce

Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 644 02 66
Strona internetowa:
http://www.nck.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share