Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

4 x 20 Krystyny Mazurównej – barka Alrina

26 maja

4 x 20 Krystyny Mazurównej czyli 80-te urodziny Artystki i spotkanie z książkami „Nasi za granicą” i „ Ach Ci faceci” już 26.05.2019 na najpiękniejszej Barce w Krakowie.

Znana, krakowska Barka serdecznie zaprasza na święto koloru, ekscentryzmu i prawdziwej sztuki. Krystyna Mazurówna, artystka niebanalna, wspaniała tancerka, choreografka i pisarka kończy osiemdziesiąt lat i z tej okazji zapraszamy na świętowanie jej jubileuszu oraz spotkanie autorskie dla fanów książek Krystyny.

Wydarzenie odbędzie się w Krakowie na zabytkowej Barce zacumowanej nad Wisłą. Holenderska Barka Alrina, zacumowana na Bulwarze Kurlandzkim obok Kładki Bernatka to prawdziwy unikat. Ma blisko 55 m, prawie 130 lat i jest jedną z trzech takich w Europie. W niedzielę 26.05 nad samą Wisłą, czeka na Państwa moc atrakcji: muzyczna scena przed Barką, ciekawy pokaz mody i oczywiście spotkanie z książkami artystki, które poprowadzi znany i lubiany Ryszard Rembiszewski. Ma być ciepło i słonecznie.

Muzycznie będzie równie ciekawie. Wystąpi wyjątkowy zespół – Emisfero, którą założył Jean Pierre Bluteau, były mąż Krystyny wraz z córką Krystyny i Jeana – Ernestyną i jej mężem Marc’iem. Grupa gra na siedemnastu różnych instrumentach, głównie muzykę południowo-amerykańską. Dodatkowo zaśpiewa ulubiony wokalista Krakowian – Jacek Wójcicki i zagra zespół 90210. Znany projektant mody i fryzjer – Tomasz Karcz zaprasza na performatywny pokaz mody zatytułowany „Hipersprawni i kaleka moda”. Z jednej strony zobaczymy tam taniec i ruch w wykonaniu perfekcyjnych tancerzy z grupy Tomasza Bazana, wybitnego tancerza, choreografa i twórcy autorskich spektakli. Z drugiej, zamiast nastoletnich modelek, na wybiegu pojawią się charyzmatyczne osoby niepełnosprawne ruchowo. Do udziału w projekcie zaproszone zostały m.in. Angelika Chrapkiewicz-Gądek, znana polska alpinistka, czy Danka Bujok, polska biegaczka, której we wczesnym dzieciństwie aputowano nogę. Pokazowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Kamili Namysłowskiej (skrzypce) oraz Anny Bober (alt).

Program zapowiada się bardzo ciekawie. Całość poprowadzi Iwona Radwan-Sado, specjalistka od wizerunku i znany reżyser pokazów modowych. Wstęp wolny. Wydarzenie zostało objete patronatem Miasta Krakowa. Partnerami medialnymi akcji są: TVN, Radio Pogoda i Gazeta Wyborcza.

Share

Szczegóły

Data:
26 maja

Miejsce

Barka Alrina
Podgórska 16
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/barkakrakow

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share