Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime w Krakowie – 100 gigs celebration

W sobotę w krakowskim Harris Piano Jazz Bar odbędzie się koncert jazzowo hip hopowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, będący symbolicznym uczczeniem ponad 100 koncertów, które zespół zagrał wspólnie podczas 4 lat działalności.

W sobotę w krakowskim Harris Piano Jazz Bar odbędzie się koncert jazzowo hip hopowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, będący symbolicznym uczczeniem ponad 100 koncertów, które zespół zagrał wspólnie podczas 4 lat działalności.

Członkowie tego jednego z najczęściej koncertujących zespołów na polskiej scenie jazzowej będą świętować w towarzystwie zaproszonych gości w klubie, który gościł ich najczęściej. Na ponad 100 koncertów złożyły się występy na prestiżowych festiwalach: Jazz nad Odrą, Hip Hop Kemp, Tarnów Jazz Contest, RCK Pro Jazz, Hanza Jazz Festival, Jazz Wolności, Hałda Jazz, Rzeszów Jazz Festival, Jazzobranie czy Jazzonalia, a także w najlepszych klubach jazzowych: 12on14, Pod Filarami, Vertigo, Żak, Harris Piano Jazz Bar czy Metrum. To również 3 koncerty z legendarnym Michałem Urbaniakiem, w tym ostatni grudniowy w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Z EiTNQ wystąpi 6-ty członek zespołu – Mr Krime, a także znakomici goście, którzy współpracują z zespołem: Bartek Prucnal, Adam Tadel i Max Olszewski…

Na scenie tego wieczoru pojawią się:
Tomasz Nowak – trąbka
Kuba Płużek – instr. klawiszowe
Alan Wykpisz – git. basowa
Filip Mozul – perkusja, instr. perkusyjne
Mr Krime – turntables, syntezatory, perkusja
Eskaubei – rap, spoken word

oraz goście:
Bartłomiej Prucnal – saksofony
Adam Tadel – git. basowa
Max Olszewski – perkusja, instr. perkusyjne

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET

To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet / Mr Krime / + special guests
100 gigs celebration!
15.XII.2018 – Harris Piano Jazz Bar – Kraków (Rynek Główny 28) – 21:30

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content