Eskaubei, Mr Krime i Tomek Nowak oddają cześć Tomaszowi Stańko

W sieci pojawił się premierowy utwór wspólnego projektu rapera Eskaubei oraz producenta i dja Mr Krime-a, prezentującego sylwetki wybitnych, inspirujących twórców. Lipcowa premiera nie przez przypadek poświęcona jest Tomaszowi Stańko, którego daty urodzin i śmierci związane są z siódmym miesiącem roku. W utworze „Istnienie poszczególne” pojawił się również trębacz Tomasz Nowak. Wszyscy autorzy współpracują na co dzień w grupie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Brzmieniem całości zajął się Eprom.

„O Marku Nowakowskim mówiono, że jest pisarzem pamięci, ja staję się chyba powoli raperem pamięci. Chcę przypominać, zachowywać w pamięci ludzi, którzy przez wiele lat mnie inspirowali i nadal inspirują.” – napisał na oficjalnym profilu fb Eskaubei.

Utworowi „Istnienie poszczególne” towarzyszy wyjątkowy teledysk autorstwa Piotra Kłeczka, zawierający m.in. niepublikowane ujęcia Tomasza Stańko. Można go zobaczyć:

Publikację utworu poprzedził podcast, w którym Eskaubei opowiada o tym w jaki sposób inspirował go Tomasz Stańko.

Utwór inauguruje cykl „Twórcy nieśmiertelni” w ramach którego ukażą się jeszcze dwa premierowe utwory inspirowane życiem i twórczością Haliny Poświatowskiej i Stefana Kisielewskiego. Projekt jest elementem realizacji stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

źródło informacji:
Materiały prasowe autora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.