Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Eskaubei i Mr Krime opowiadają o Halinie Poświatowskiej – nowy utwór

Eskaubei i Mr Krime nie zwalniają tempa. Właśnie ukazał się drugi utwór w ramach wspólnego projektu muzyków – Twórcy nieśmiertelni. „Haśka” to hołd oddany poetce Halinie Poświatowskiej. Wariacja na temat jej życia i twórczości, zachęcająca do zagłębienia się w krótkie, ale bogate życie artystki. Nieoczywiste harmonie i metafizyczny klimat stworzone przez legendarnego dj-a i producenta stanowią idealną przestrzeń dla rapowanych wersów Eskaubei. Za analogowe brzmienie całości, podobnie jak w przypadku utworu „Istnienie poszczególne” odpowiada niezawodny Eprom i jego Epromsounds Studio.

Singiel z towarzyszeniem grafiki przygotowanej przez Kubę Kowalskiego:

Premierze utworu towarzyszy podcast, w którym Eskaubei opowiada o inspiracjach związanych z Haliną Poświatowską:

  • W ramach wspólnego projektu Eskaubei i Mr Krime-a realizowanego dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” ukaże się jeszcze jeden utwór, opowiadający o życiu i twórczości Stefana Kisielewskiego.
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!