Eldo w pierwszym singlu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet!

“Opowiedz mi” to premierowy singiel promujący trzecią płytę zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, zatytułowanej “Sweet Spot”. Gościnnie w utworze wystąpił Eldo – jedn z najważniejszych raperów w historii polskiego hip hopu, a także Bartłomiej Prucnal – saksofon tenorowy, oraz szósty, nieformalny członek zespołu – Mr Krime.

W najbliższym czasie zespół zagra 2 koncerty premierowe.10 maja w rzeszowskim Teatrze Maska, a dzień później w krakowskim Harris Piano Jazz Bar.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – to jedyny w kraju band regularnie łączący ze sobą światy jazzu i hip hopu, wydaje Sweet Spot. To trzeci album w blisko 5 letniej historii zespołu, który ukaże się 10 maja nakładem Fundacji Polski Jazz.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to:
Tomek Nowak – trąbka
Kuba Płużek – instrumenty klawiszowe
Alan Wykpisz – gitara basowa, kontrabas
Maksymilian Olszewski – perkusja
Bartłomiej Skubisz “Eskaubei” – rap

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i twórczości mistrzów podane wraz z muzyką będącą efektem uważnego słuchania siebie nawzajem. Już po raz kolejny zespołowi towarzyszy muzycznie dj Mr Krime. Na trzecim krążku gościnnie występują też wokalista Jarecki i raper Eldo oraz saksofonista Bartek Prucnal, a także wokalistka Aleksandra Tocka.

Produkcją albumu zajęła się Fundacja Polski Jazz, która była także organizatorem ogólnopolskiej trasy prezentującej poprzedni krążek grupy.

Płytę “Sweet Spot” można już zamawiać w sklepie trzaski.pl:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.