Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Dworek Białoprądnicki – koncert jubileuszowy

Keep Calm & Celebrate 40W sobotę, 27 czerwca w Dworku Białoprądnickim odbył się plenerowy koncert, podczas którego wystąpili Sinfonietta Cracovia i Wataha Drums. To pierwsza odsłona wydarzeń, kryjących się pod hasłem „Keep Calm & Celebrate 40”, zorganizowanych z okazji 40-lecia działalności Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Tego co zaprezentowała nam Sinfonietta Cracovia słowami opisać się nie da. Muzycy znajdują się w doskonałej formie a ich muzyka aż tryska energią. Równie energetyczny i dynamiczny był prowadzący orkiestrę pan Jerzy Dybał. Gran Duo Concertante na skrzypce, kontrabas i orkiestrę Giovanni Bottesiniego przeszło moje i widzów oczekiwania. Takiego ognia i radości z wykonywanej muzyki a także wirtuozerii i kunsztu muzycznego, dawno już nie było mi dane  oglądać i przeżywać.  Chapeau bas, Sinfonietto. Orkiestra grała przez półtora godziny … a słuchającym było wciąż mało muzyki – w taaakim wykonaniu!

Pod koniec krótki występ zaprezentowała WATAHA Drums, formacja znana publiczności ze spektaklu “Preludium Słowiańskie”. Przy okazji mogliśmy się dowiedzieć że bębniarze szykują nowy program, który zaprezentują wkrótce – w Dworku Białoprądnickim oczywiście.

Tyle o bardzo udanym wieczorze, zakończonym ogólnodostępnym tortem. Teraz powinna być laurka … Dworek Białoprądnicki to kombinat kulturalny (jeśli określenie kombinat uraziło czyjeś uczucia – proszę pisać, zastąpimy czymś mniej dosadnym). Działa od lat czterdziestu i jest jedynym takim miejscem na mapie Krakowa. Tak! Jedynym! Proponuje kulturę “bez zadęcia i pretensji” dla mieszkańców Krakowa. Dla mnie właśnie taki powinien być przekaz kultury. To tyle … co i jak robi Dworek, najlepiej zobaczyć na ich stronie internetowej. A robi to naprawdę fantastycznie!

Z okazji jubileuszu, życzymy “tak trzymania” i wielkiej radości z tego co robicie.

Poniżej krótka relacja fotograficzna.

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content Click to listen highlighted text!