UWAGA

Strona zawiera wysokiej jakości zdjęcia. Prosimy o oglądnięcie ich na ekranie KOMPUTERA. Przeglądanie na SMARTFONIE, nie oddaje ich wartości.

Dni Edukacji Muzycznej 2020 (w Twoim domu) – Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Przed nami kolejna odsłona organizowanych rokrocznie przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne Dni Edukacji Muzycznej! Cieszący się wielką popularnością kongres dla nauczycieli muzyki tym razem odbędzie się w sieci, dając pedagogom możliwość rozwoju zawodowego w zaciszu własnych „czterech ścian”. Już tej jesieni, od 12 do 16 października zapraszamy na DEM w Twoim domu!

Dni Edukacji Muzycznej to cenione przez środowisko bezpłatne kursy skierowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni z całej Polski: instrumentalistów, teoretyków, wokalistów, dyrygentów. Udział w DEM-ie umożliwia podniesienie kwalifikacji zawodowych, a także rozszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych wykorzystywanych w procesie nauczania. To także cenna pozycja w planie rozwoju zawodowego nauczyciela i doskonała okazja do wymiany doświadczeń między pedagogami. Polecamy i zapraszamy!

W bieżącej edycji rozszerzamy formułę wydarzenia: Dni Edukacji Muzycznej będą trwać aż 5 dni. Codziennie, od 12 do 16 października udostępniać będziemy dwa webinary, podczas których znakomici pedagodzy i uznani artyści będą się dzielić doświadczeniem nabytym podczas wieloletniej praktyki zawodowej. Podczas DEM-u nie zabraknie premier: zaprezentujemy najnowsze publikacje PWM oraz opowiemy o dającej ogromne możliwości edukacyjne aplikacji con.sol.la.

W programie wydarzenia znalazły się wykłady z zakresu psychologii muzyki, wykonawstwa muzyki, czy metodyki czytania a vista. Zaprezentowane zostaną dwie nowości wydawnicze: Rozgrzewka skrzypka autorstwa prof. dra hab. Sławomira Tomasika – najnowszy podręcznik poświęcony technice gry na skrzypcach oraz Teoria jazzu, o której prosto zza oceanu opowie jej twórca dr Dariusz Terefenko – wykładowca Eastmann School of Music. W ramach przygotowywanej Antologii Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! przedstawimy przedpremierowo opracowania sześćdziesięciu utworów na zespoły chóralne. O walorach nowego zbioru opowie ambasadorka projektu, dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny. W gronie wykładowców znajdą się ponadto dr Danuta Gwizdalanka, dr hab. Monika Gardoń-Preinl, dr Anna Antonina Nogaj, Piotr Sałajczyk.

Gospodarzem tegorocznych Dni Edukacji Muzycznej będzie dr hab. Grzegorz Mania – pianista i prawnik, autor poczytnej publikacji Muzyka w prawie autorskim wydanej nakładem PWM.

Podczas DEM-u zaprezentowane zostaną po raz pierwszy możliwości najnowszej aplikacji PWM o nazwie con.sol.la. To wyjątkowe narzędzie spełniać będzie rolę muzycznego trenera, stanowiąc niezbędną pomoc dydaktyczną oraz wsparcie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Pierwszego dnia DEM-u zapraszamy na koncert online w wykonaniu Lutosławski Quartet, który będzie transmitowany na Facebooku oraz Youtubie PWM-u. W programie znajdą się Kwartety smyczkowe Stanisława Moniuszki w opracowaniu członków zespołu, dostępne od niedawna w katalogu PWM.

DEM w Twoim domu: 12 – 16 października 2020

PROGRAM

Poniedziałek – 12.10.2020

Godz. 11:00 Jak poznawać muzykę i rozmawiać o niej? – dr Danuta Gwizdalanka

Godz. 16:00 Codzienna rozgrzewka skrzypka a jego kondycja – prof. Sławomir Tomasik

Godz. 20:00 Koncert online: Lutosławski Quartet

Wtorek – 13.10.2020

Godz. 11:00 Metodyka czytania a vista – dr hab. Monika Gardoń-Preinl, dr hab. Grzegorz Mania

Godz. 16:00 Pedagogika fortepianowa. Panel dyskusyjny – dr hab. Grzegorz Mania

Środa – 14.10.2020

Godz. 11:00 Dobre Brzmienie Sieci – Magdalena Piotrowska, Grzegorz Pyda

Godz. 16:00 Gramy na con.sol.li, premiera aplikacji – Magdalena Piotrowska

Czwartek – 15.10.2020

Godz. 11:00 Dlaczego warto grać muzykę z kraju Chopina? – Piotr Sałajczyk

Godz. 16:00 Teoria jazzu w praktyce – dr Dariusz Terefenko

Piątek – 16.10.2020

Godz. 11:00 Młodzi a pieśń patriotyczna – dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny

Godz. 16:00 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna online. Jak realizować? – dr Anna Antonina Nogaj

Udział w webinarach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Internetowe wykłady dostępne będą na platformie crowdcast.io. Zapisy trwają do 30 września i odbywają się elektronicznie za pośrednictwem nowej strony internetowej www.dem.com.pl, na której znajdują się także wszystkie szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony wydarzenia. Zapraszamy!

NewsRoom
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Artykuły: 1435
Skip to content