Dikanda, koncert w Klubie Zaścianek – relacja

Dikanda … Ech, Dikanda! 4 marca 2022 roku zespół wystapił w krakowskim Zaścianku. Pod sceną było bardzo swojsko. Na miejsce stawił się w komplecie krakowski fanclub tej formacji.

Tez jestem fanem Dikandy, słucham ich od wielu lat. Dala mnie to muzyczny fenomen. Ich twórczość niesie ze sobą niewyobrażalną ilość dobrych energii, ciepła i radości. Pisząc relację z występu Dikandy na Pannonica Folk Festival 2021 [tu można przeczytać], napisałem:

DIKANDA – kobieta zaczarowana, oczarowująca i zaczarowująca. Głos, interpretacje, nawet gdy słucha się ich wiele razy – zawsze można znaleźć w nich coś nowego. Gra i śpiewa w towarzystwie muzyków najwyższej klasy. Jej występ to nie tylko muzyka i śpiew, to energetyczno- intelektualne misterium, dla ludzi o wysokiej wrażliwości”

Po ostatnim koncercie dodam tylko, że Narodowy Fundusz Zdrowia powinien, tak jak leki – refundować bilety na ich koncerty. Szczególnie teraz, w barbarzyńsko-paranoicznych czasach, ich muzyka pomaga przetrwać …

Foto © Andrzej Wodziński. All rights reserved.

Po Pannonica Folk Festival 2021, przygotowałem audycję radiową w JAZZKULTURA.PL,[tu można odsłuchać] o tym festiwalu. W tym czasie rozpoczynał się kryzys związany z uchodźcami na granicy polsko-białoruskiej. To co się tam działo nazwałem kryzysem człowieczeństwa. Po tym stwierdzeniu. a kończyło ono audycję, można było usłyszeć piosenkę Dikandy MIŁOŚĆ.

Dzisiaj w Ukrainie dzieje się coś, czego nie można nazwać kryzysem człowieczeństwa. Przyznam, że mój zasób słów nie jest w stanie określić tego co tam się dzieję i co ja czuję…

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content