„CykloFonia” – muzyczny rajd rowerowy na trasie Tarnów – Zakopane

„CykloFonia” to unikatowe i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Impreza połączona będzie z edukacją kulturalną i artystyczną. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej ze sztuką wysoką poprzez udział w planowanym performance rowerowo-muzycznym.

Będzie to niepowtarzalna forma zachęcania do korzystania z dostępnej infrastruktury rowerowej w regionie Małopolski, jej walorów przyrodniczych, ale także kulturowych poprzez rozwój koncepcji turystyki muzycznej. W tym znaczeniu aktywność fizyczna oraz jednoczesne obcowanie z kulturą staną się wzajemnie przenikającymi elementami wielopłaszczyznowego rozwoju odbiorców projektu.

W ramach „CykloFonii” promowane będą turystyczne atrakcje regionu południowo-wschodniej Małopolski, szczególnie nowo powstała trasa rowerowa Velo-Dunajec, którą ma przebiegać rajd rowerowy z Tarnowa, przez Stary Sącz, Krościenko nad Dunajcem do Zakopanego.

Podczas Rajdu odbędzie się 6 wykonań Bryzy – ulotnej akcji na 111 rowerzystów (“Eine Brise – Flüchtige Aktion für 111 Radfahrer”) autorstwa Mauricio Kagela, po 3 każdego dnia:

  • 29 sierpnia 2019r. w Tarnowie, Nowym Sączu i Starym Sączu
  • 30 sierpnia 2019r. w Łącku, Nowym Targu i Zakopanem

Czym jest owa ulotna akcja na 111 rowerzystów ? Uczestnicy są zorganizowani w grupę szerokości około 5 metrów i długości około 150 metrów. Gdy nadjeżdżają, mijają i oddalają się od obserwatorów, wykonują jednocześnie określoną sekwencję ustalonych wcześniej wydarzeń dźwiękowych (dźwięk dzwonka, gwizdy, śpiew, klaskanie, szum itp.). Cała akcja trwa krótką chwilę.

W swej kombinacji kontrastów: sztuka/sport, dźwięk/muzyka, wolność/dyscyplina – Bryza przestawia rozważania Kagela na temat konwencji.

31 sierpnia 2019 r. o godz. 18.00 w Zakopanem w hotelu „Belvedere” odbędzie się koncert na finał poprzedzony konferencja prasową. Wystąpi Wakacyjna Orkiestra CykloFonii czyli muzycy, którzy wzięli udział w rajdzie.

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.