Cracowia Danza na Rynku w Krakowie – fotorelacja

17 października 2019 roku Balet Cracovia Danza wystąpił na finałowym występie tegorocznego cyklu happeningów: Cracovia Danza: balet w mieście. Edycja 2019 MONIUSZKO. W ramach tego wydarzenia, tancerze zaprezentowali oprócz m.in. poloneza, kadryla i polki do muzyki Moniuszki, także mazurka Fryderyka Chopina. Tym ostatnim utworem Balet Cracovia Danza oddała hołd najbardziej znanemu na świecie polskiemu kompozytorowi.

Wydarzenie było podsumowaniem cyklu tanecznych happeningów, odbywających się w miejskiej przestrzeni Krakowa. Pisząc ten tekst, muszę bardzo uważać … aby nie stał się laurką. Ale tak naprawdę, laurka Cracovii Danzy się należy. I to nie za to wydarzenie czy ich cykl. Otóż, laurka należy się zespołowi – za całokształt! O całokształcie pisać nie będę, myślę, że powinien to zrobić badacz krakowskiego świata kultury. Moim zdaniem, Cracovia Danza zajmuje tam miejsce poczesne – za całokształt, jak wcześniej napisałem.

Cracovia Danza to taniec. Jako stały bywalec ich przedstawień, podziwiam kunszt taneczny członków zespołu i choreografię. Miało być bez laurek (!), ale muszę jeszcze dodać, że mój podziw budzą też wspaniałe stroje.

Ostatni tegoroczny happening odbył się na Rynku Głównym w Krakowie. Dodam tylko, że takie wydarzenia odbywają się w Krakowie co roku i z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia:

Foto © Małgorzata Rzeszutek i Andrzej Wodziński – Agencja Fotograficzna Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content