„Cisza” na „Letniej scenie Radia Kraków” – 25.07.2021

Letnia scena Radia Kraków przez jedno popołudnie stanie się domem dla krakowskiej inicjatywy „Cisza”, skupionej na popularyzowaniu ambientu. Ten wyjątkowy gatunek muzyki elektronicznej koncentruje się na nielinearnych, malowniczych dźwiękach, w których emocje i nastrój grają pierwsze skrzypce.

Cisza” to inicjatywa Pawła Pruskiego – producenta, który na swoim koncie ma kilkanaście albumów i współpracę z takimi wytwórniami jak brytyjski Whitelabrecs czy włoski Krysalisound. Cykl od początku swojego istnienia odbywa się przy wsparciu i pod patronatem OFF Radia Kraków, w którym artysta prowadzi audycję muzyczną. – Ambient to niezwykły gatunek, którym zainteresowałem się wiele lat temu. Muzyka, która pozwala nam na chwilę zatrzymać się, spojrzeć na świat przez pryzmat spokoju i wyciszenia, spotkać się również z samym sobą. Cykl „Cisza” nie tylko promuje producentów i DJ’ów grających tę muzykę, ale również skupia jej fanów, a fanem ambientu stajemy się zazwyczaj już po pierwszym spotkaniu z nim – mówi Pruski.

Podczas trzech występów słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z zupełnie różnymi odcieniami tego gatunku. Na specjalne zaproszenie do Krakowa przyjedzie Dtekk, pomysłodawca Up To Dane Festival, inicjator „Salonu Ambientu” i niestrudzony promotor muzyki elektronicznej. Artysta za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Letnią scenę na dziedzińcu wypełnią również autorskie kompozycje Pruskiego, który w czerwcu 2021 wydał kolejny album – „Whispers”. Jego produkcje, ulokowane na przecięciu ambientu i organicznej muzyki drone, zostaną wykonane w formie live actu przy użyciu syntezatorów modularnych. Na scenie pojawi się także Eta Hox, krakowska DJ’ka, której sety krążą wokół nieco bardziej przydymionych i syntetycznych dźwięków udowadniając, że sesje ambientowa to
w pierwszej kolejności niezwykła muzyczna przygoda.

Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu muzycznych wydarzeń realizowanych w lipcu i sierpniu na radiowym dziedzińcu. Koncerty odbywają się w każdą niedziele o godz. 17.00 i transmitowane są na antenie Radia Kraków.

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – program:

4 lipca: Antoni Krupa– 45 lat na antenie Radia Kraków

11 lipca: Koncert OFF Radia Kraków: Gadabit w ramach festiwalu Gadafest

18 lipca: Robert Kasprzycki

25 lipca: Koncert OFF Radia Kraków: „Cisza” – Dtekk, Eta Hox, Pruski

1 sierpnia: Michał Kowalonek

8 sierpnia: ZAGI

15 sierpnia: Wernyhora – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

22 sierpnia: T/Aboret – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

29 sierpnia: Kapela Hanki Wójciak

  • Bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne są w radiowej recepcji (liczba miejsc ograniczona, koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym).

Szczegóły: www.radiokrakow.pl

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content